Україна та США розширять співпрацю у ДНК-ідентифікації загиблих для розслідування воєнних злочинів РФ

Україна та Сполучені Штати посилюють співпрацю у сфері ДНК-експертиз та ідентифікації тіл загиблих

Фото: Flickr

Україна та Сполучені Штати посилюють співпрацю у сфері ДНК-експертиз та ідентифікації тіл загиблих, щоб притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини. Під час робочої зустрічі представники Міністерства внутрішніх справ України (МВС) та Посольства США обговорили деталі проєкту. Про це повідомляє пресслужба МВС.

На зустрічі, яку очолив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, представники обох сторін зосередилися на покращенні методів ідентифікації та розширенні можливостей для аналізу ДНК-профілів. Тимченко зазначив, що наразі понад 53 тисячі громадян України числяться у Єдиному реєстрі зниклих безвісти, а понад 2,3 тисячі тіл залишаються невпізнаними. «Встановлення особи загиблого – наш пріоритет, і ми працюємо з міжнародними партнерами для реалізації цього завдання», – сказав він.

В умовах війни Україна потребує сучасного обладнання та розширення інфраструктури для проведення ДНК-експертиз, особливо для зберігання біологічних зразків. Заступниця керівника відділу з правоохоронних питань Посольства США Дайен Кон підкреслила, що для американської сторони важливо підтримувати українських експертів у цій роботі. «Наше партнерство допомагає встановлювати правду та забезпечити відповідальність РФ за скоєні звірства», – додала вона.

Експерти МВС повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення база даних ДНК-профілів у Центральному обліку України зросла з 25 тисяч до майже 70 тисяч. Наразі в країні працюють 24 лабораторії для проведення ДНК-експертиз, і в найближчих планах – відкрити ще п’ять повнопрофільних центрів.

Українські правоохоронці також збирають докази воєнних злочинів російських військових, які залишили сліди у катівнях на звільнених територіях України. Представник Посольства США Оді Холловей високо оцінив досягнення української сторони: «Те, що Україна проводить таку роботу під час активних бойових дій, – безпрецедентно. Це надихає нас посилити підтримку, щоби разом протистояти всім жахіттям, що відбуваються на вашій землі».

Україна та США планують і надалі зміцнювати співпрацю для захисту прав людини і притягнення до відповідальності за воєнні злочини, закладаючи фундамент для справедливого розслідування у післявоєнний час.

НОВИНИ