Фото: Getty images
Війна між Ізраїлем та ХАМАС суттєво змінила цифровий простір країни. Інтернет став більш насильницьким і небезпечним, а рівень ворожнечі зріс. Такі результати оприлюднила Ізраїльська інтернет-асоціація після соціологічного дослідження, проведеного Geocartographia.
Згідно з опитуванням, 73% громадян вважають, що війна посилила онлайн-насильство. Понад 70% респондентів стикалися з мовою ворожнечі, яка включає образи за етнічною, гендерною, політичною або сексуальною ознакою. Ще 66% повідомили про зіткнення з закликами до насильства.
Найбільше ізраїльтян особисто постраждали від жорстокого візуального контенту: 44% бачили шокуючі зображення та відео, пов’язані з війною. Через це громадяни стали рідше висловлювати свої думки в інтернеті. Якщо минулого року лише 59% боялися ділитися власними поглядами, то цього року цей показник сягнув 74%.
Facebook залишається найбільш агресивною платформою: понад половина опитаних зіткнулися з ненавистю та підбурюванням саме там. Високий рівень насильницького контенту також відзначили на Instagram та TikTok. Telegram визнано найбільш шкідливою платформою через неконтрольоване поширення жорстоких відео, а також інтимного контенту без згоди користувачів.
Рівень довіри до соціальних мереж залишається низьким: 30% ізраїльтян взагалі не повідомляють про випадки ненависті, а 32% не знають, як це зробити.
“Війна та напружена безпекова ситуація змінили цифровий простір, посилили рівень агресії та змусили людей мовчати. Це виклик для свободи слова та демократії”, – заявив віцепрезидент Ізраїльської інтернет-асоціації Ідан Рінг.