Пошук
Close this search box.

У Берліні понад 1000 російських опозиціонерів виступили проти війни та режиму Путіна

Юлія Навальна, між Володимиром Кара-Мурзою та Іллею Ясіним Фото: AA/ABACA/Abaca Press

Юлія Навальна, між Володимиром Кара-Мурзою та Іллею Ясіним Фото: AA/ABACA/Abaca Press

У німецькій столиці відбувся марш протесту російської опозиції в еміграції, в якому взяли участь понад 1000 осіб. Захід очолили Юлія Навальна, вдова Олексія Навального, ексдепутат Ілля Яшин і критик Кремля Володимир Кара-Мурза. Демонстрація стала спробою відновити ослаблений опозиційний рух, повідомляє AFP.

Заклики до миру і справедливості

Протестувальники скандували «Ні війні!», «Росія без Путіна!» та «Росія буде вільною!». Завершальним етапом маршу став мітинг під стінами російського посольства в Берліні, місті, яке стало притулком для багатьох російських дисидентів.

Організатори заявили, що акція спрямована на привернення уваги до невдоволення діями Кремля і закликали до:

  • Негайного виведення російських військ з України.
  • Імпічменту Володимира Путіна та суду над ним як воєнного злочинця.
  • Звільнення всіх політичних в’язнів у Росії.

21-річна учасниця протесту Поліна Зеленська пояснила, що демонстрація покликана показати світові: «Не всі росіяни підтримують Путіна. Є ті, хто стоїть за демократичні цінності та проти війни».

Відновлення руху після втрати лідера

Смерть Олексія Навального у в’язниці в лютому 2024 року стала величезною втратою для російської опозиції. За останні роки Кремль систематично придушував інакомислення, ув’язнюючи сотні людей і не допускаючи будь-яких акцій протесту.

Виступаючи разом, Навальна, Яшин і Кара-Мурза прагнуть об’єднати різні фракції опозиції, незважаючи на тривалі внутрішні конфлікти. Зокрема, Юлія Навальна визнала, що опозиція наразі не має конкретного плану дій для повалення Путіна чи завершення війни.

Виклики і розкол усередині опозиції

Російський антипутінський рух зазнав ударів через внутрішні чвари та скандали. Зокрема, один із соратників Навального став жертвою нападу з молотком, що, за заявами, пов’язано з конфліктами між впливовими фігурами опозиції. Також антикорупційний фонд ФБК потрапив під критику за нібито зв’язки з банкірами, наближеними до ФСБ.

Реакція Кремля

У Москві демонстрацію зневажливо назвали незначною. Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що опоненти в еміграції «жахливо відірвані від реалій» і не мають впливу на ситуацію в країні.

Однак демонстрація в Берліні є важливим сигналом для російських емігрантів, які виїхали з країни після 2022 року, зокрема через уникнення мобілізації. Володимир Кара-Мурза підкреслив: «Це показує, що ми можемо працювати разом, щоб посилити опозиційний рух і протидіяти війні».

НОВИНИ