Foto:Depositphotos
Україна досягла важливого принципової угоди з деякими приватними кредиторами щодо реструктуризації понад 20 мільярдів доларів міжнародного боргу, що дозволить уникнути дефолту. Як повідомляє Bloomberg, комітет держателів облігацій погодився на номінальні втрати в розмірі 37% своїх активів за 13 облігаціями, відмовившись від претензій на суму $8,67 млрд.
Україна розраховує заощадити $11,4 млрд протягом наступних трьох років завдяки комбінації нижчих купонів та продовження термінів погашення. Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначив, що це дозволить Україні якнайшвидше повернутися на ринок після стабілізації безпекової ситуації, що допоможе фінансувати швидке відновлення та реконструкцію країни.
Принципова угода була досягнута з комітетом кредиторів, до якого увійшли Amundi SA, BlackRock Inc і Amia Capital LLP, а також інші інвестори, які разом представляють близько 25% облігацій. Щоб завершити угоду з реструктуризації боргу, необхідно затвердження принаймні двох третин усіх держателів облігацій.
За інформацією Інтерфакс-Україна, принципові домовленості України зі спеціальним комітетом власників єврооблігацій на суму близько $20 млрд передбачають заміну 40% їхньої загальної суми плюс накопичені відсотки чотирма випусками єврооблігацій (облігації А) з погашенням у 2029–2036 роках і 23% – чотирма випусками спеціальних облігацій (облігації B) з погашенням у 2030–2036 роках, частина з яких буде випущена лише при досягненні необхідного рівня ВВП у 2028 році.
За повідомленням уряду України на Ірландській фондовій біржі, за участь в такому обміні буде виплачено винагороду у розмірі 1,25% від суми змінюваних єврооблігацій. Комітет кредиторів представляє держателів близько 25% єврооблігацій.
Також в угоду включено єврооблігації Укравтодора на $700 млн. «Відновлюємо стійкість боргу. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, який дозволить заощадити $11,4 млрд на його обслуговуванні протягом наступних трьох років і $22,75 млрд до 2033 року», — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
За його словами, це дозволить Україні звільнити ресурси для нагальних потреб: оборони, соціального захисту та відновлення.
Раніше повідомлялося, що Україна запровадила заморожування виплат за зовнішнім боргом два роки тому після початку повномасштабного вторгнення Росії. Це заморожування закінчується 1 серпня, і уряду в Києві необхідно реструктуризувати борг відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду в рамках програми на $15,6 млрд. Згідно із заявою, як МВФ, так і двосторонні кредитори країни, зокрема США та Паризький клуб, схвалили пропозиції України.