Фото: AP
Українська армія протягом останніх трьох днів двічі завдала ударів по території Росії за допомогою американських ракет ATACMS, заявили у Міністерстві оборони РФ. Мішенню стали системи ППО та військова інфраструктура в Курській області. Москва підтвердила використання цього озброєння і пообіцяла відповідь, повідомляють AFP та Reuters.
Деталі атак
За інформацією російського Міноборони, 23 листопада Україна випустила п’ять ракет ATACMS по батареї систем С-400 поблизу міста Лотарьовка, у 37 км на північний захід від Курська. Дві ракети досягли цілі, пошкодивши радар і поранивши військових.
Через два дні, 25 листопада, українські сили завдали нового удару по аеродрому Курськ-Східний, випустивши вісім ракет ATACMS. Російська ППО заявила про перехоплення семи з них, однак одна ракета спричинила «незначні пошкодження» інфраструктури аеродрому, поранивши двох людей.
Реакція Росії
У Москві повідомили, що уважно відстежують ситуацію і готують заходи у відповідь. Кремль попередив, що у разі подальшої ескалації конфлікту відповідь буде «рішучою та симетричною».
Ракетні удари та стратегічний вплив
Ці удари стали першими випадками використання ATACMS для атак на території Росії після того, як США та Велика Британія дозволили застосування цієї зброї для ураження військових цілей. Окрім ATACMS, Україна також використовує британські ракети Storm Shadow, а Франція погодилася надати їхню версію SCALP.
Експерти зазначають, що для досягнення стратегічного впливу Україні потрібно значно більше ракет такого типу, а також можливість долати російську протиповітряну оборону для ураження важливих цілей, таких як склади боєприпасів, системи ППО, аеродроми та командні центри.
Ядерні погрози та нові доктрини
У відповідь на удари Кремль офіційно затвердив оновлену ядерну доктрину, яка знижує поріг використання ядерної зброї. Згідно з новими положеннями, будь-яка агресія проти Росії, здійснена державою, яка не має ядерної зброї, але отримує підтримку від ядерної держави, буде вважатися спільною атакою, що може виправдати ядерний удар у відповідь.
Колишній президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що постачання Україні ядерної зброї буде розцінюватися як напад на Росію, який спричинить негайну відповідь.