Джорджа Мелоні Фото: EPA/UPG
Як повідомляє liga, останнім часом уряд Джорджі Мелоні оголосив про свої плани щодо відновлення атомної енергетики в Італії, яку країна відмовилася від 35 років тому. За словами італійського міністра навколишнього середовища та енергетичної безпеки Джильберто Пікетто-Фратіна, влада готується до внесення змін до законодавства, що дозволять інвестувати у малі модульні реактори. Згідно з планами, до 2050 року атомна енергетика має складати не менше 11% від загального виробництва електроенергії в країні.
У 1960-1970-х роках Італія спорудила чотири атомні електростанції та планувала розширювати їх потужності. Проте після Чорнобильської катастрофи італійці на референдумі висловилися проти субсидій на розробку нових реакторів, що призвело до закриття всіх ядерних електростанцій у країні до 1990 року. Спроби відновлення ядерної програми відбулися й у 2011 році за уряду Сильвіо Берлусконі, але на референдумі понад 90% виборців відкинули його плани.
Міністр Пікетто-Фратін вважає, що історичну “відразу” італійців до атомної енергетики можна подолати, оскільки нові технології мають значно вищий рівень безпеки та приносять користь як населенню, так і бізнесу. Він також наголосив на тому, що малі модульні реактори є більш ефективними, ніж сонячні ферми, оскільки для них потрібно значно менше землі.
“У Італії є своєрідні картографічні особливості, і вона не має великих вільних територій під сонячні панелі. Ми не можемо покрити сонячними батареями таку місцевість, як Італія – з її холмами та горами”, – додав міністр.
Ці кроки уряду Мелоні мають на меті забезпечити Італію енергетичною незалежністю та знизити залежність від імпортованої енергії, що є критичним для забезпечення стійкості енергопостачання в майбутньому.