Пошук
Close this search box.

Білорусь звинувачує Україну у підготовці вторгнення: Чи очікується розширення війни?

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) і президент Білорусі Олександр Лукашенко(ліворуч)

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) і президент Білорусі Олександр Лукашенко(ліворуч)

У п’ятницю Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив про високу ймовірність збройної провокації з боку України, стверджуючи, що сусідня держава може готувати напад на білоруську територію. Ця заява прозвучала на тлі загострення ситуації на південних кордонах Білорусі, повідомляє державне інформаційне агентство Белта.

За словами Хреніна, Збройні сили України та її прикордонна служба посилено вдосконалюють систему охорони кордону, а також розвивають багаторівневу оборону. Особливе занепокоєння у Мінська викликає активна діяльність українських сил спеціальних операцій та Служби безпеки України, яка спостерігається на всіх ділянках державного кордону з Білоруссю.

“Українська сторона активно веде розвідувальні операції, використовуючи безпілотні літальні апарати, які, за нашими даними, неодноразово порушували повітряний простір Білорусі”, – додав міністр оборони. Хренін також підкреслив, що висока ймовірність збройних провокацій з боку України залишається, враховуючи присутність українських збройних підрозділів поблизу кордону.

Ці заяви з’явилися на тлі гучних попереджень президента Білорусі Олександра Лукашенка, який у своєму інтерв’ю звинуватив Захід, зокрема США, у бажанні продовжити війну між Україною та Росією. Він стверджує, що Захід заохочує Київ до продовження бойових дій, бажаючи, щоб обидві країни “знищили одна одну”.

Без надання конкретних доказів Лукашенко припустив, що Київ може планувати напад на Білорусь. Він також запевнив, що Мінськ не дозволить українським військам “топтати нашу країну”, підкресливши свою прихильність до оборони національних інтересів.

Ці заяви викликають занепокоєння в контексті поточної ескалації конфлікту. Напередодні Росія оголосила про посилення оборони на своєму кордоні та почала евакуацію населення в Курській області після того, як українські сили прорвалися на територію Росії на глибину 35 км.

Олександр Лукашенко продовжує грати важливу роль у підтримці президента Росії Володимира Путіна після початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, частина якого була здійснена з білоруської території. На тлі цих подій питання можливого розширення війни на Білорусь стає дедалі актуальнішим і вимагає пильної уваги міжнародної спільноти.

НОВИНИ