Система ATACMS в Україні. Фото: соцмережі / WillWest News
Рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні використовувати американські далекобійні ракети ATACMS для ударів по російських цілях є запізнілим, оскільки Росія отримала час для підготовки та переміщення важливих об’єктів подалі від фронту. Про це пише видання Business Insider посилаючись на оцінки західних аналітиків.
Аналітики критикують затримку
Аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос заявив, що таке рішення запізнілося на роки:
“Цього занадто мало. Україні давно потрібна була можливість завдавати ударів по тилових позиціях Росії”.
Військовий експерт Королівського інституту оборонних досліджень Метью Севілл зазначив, що найважливіші цілі, такі як авіація Росії та техніка, яка використовує плануючі бомби, вже були переміщені на бази за межі досяжності ATACMS.
Майкл Бонерт із корпорації RAND наголосив, що якщо б Україна раніше мала можливість завдати ударів по авіабазах, це суттєво обмежило б використання Росією Су-34 та Су-35 для атак на українські позиції та міста.
Можливості для України
Попри затримку, експерти зазначають, що західна зброя все ще може бути використана для порушення логістики та мобільності російських і північнокорейських сил, які діють у Курській області. Це може надати ЗСУ більше свободи для маневру.
Політичний виклик
Експерти також підкреслюють, що Україні доведеться переконати нову адміністрацію США продовжити підтримку, оскільки політична ситуація у Вашингтоні змінюється.
Ця затримка у постачанні далекобійної зброї, на думку аналітиків, мала критичні наслідки для ходу війни та можливостей України вести наступальні дії.