ХАМАС висунув умови для роззброєння: “червона лінія” і погрози на адресу США

Фото: Depositphotos

Після неанонсованої зустрічі в Бейруті представники 13 палестинських терористичних угруповань, зокрема ХАМАС, “Ісламського джихаду”, “Народного фронту визволення Палестини” та інших, направили спільний документ посередникам з Єгипту та Катару, а також поінформували Туреччину та США. У ньому питання про роззброєння бойовиків позначене як “червона лінія”, яку вони не мають наміру перетинати.

Як повідомляє Cursorinfo з посиланням на джерела, ХАМАС готовий обговорювати роззброєння лише за певних умов:

– повне припинення вогню,

– виведення Армії оборони Ізраїлю з сектора Гази,

– початок міжнародного діалогу щодо створення палестинської держави.

Уточнюється, що лише за таких умов бойовики можуть розглянути можливість “інтеграції своїх військових підрозділів” до безпекових інституцій майбутньої палестинської держави. Проте поки ці умови не виконано, жодного компромісу щодо озброєнь не буде.

Водночас, за повідомленням арабського видання Рай аль-Йом, угруповання заявили про категоричну відмову навіть обговорювати ідею відмови від зброї на цьому етапі. Представники бойовиків наголосили: озброєний опір залишається основним інструментом боротьби, а роззброєння — неприйнятним у нинішніх умовах.

Погрози на адресу США

Риторика бойовиків стає дедалі агресивнішою. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі у понеділок, 31 березня, закликав “усіх, хто здатен носити зброю в будь-якій точці світу”, чинити опір так званому “диявольському плану” Дональда Трампа щодо добровільного переселення палестинців із Гази.

“Не шкодуйте бомби, кулі, ножа чи каменя… Ми всі будемо винні, якщо інтереси Америки й сіоністської окупації залишаться в безпеці, тоді як Газа гине від різанини та голоду”, — заявив Зухрі.

Ця ескалація заяв свідчить про те, що на тлі зростання гуманітарної кризи у Газі та тиску з боку Ізраїлю і США, ХАМАС не тільки не налаштований на компроміс, а й намагається мобілізувати радикальні кола по всьому світу.

Міжнародні посередники, включно з Катаром, Єгиптом і Туреччиною, наразі зберігають мовчання щодо офіційної реакції на ці ультиматуми.

НОВИНИ