Фото: www.vitalykuzmin.net
Росія активно поповнює втрати на фронті, перекидаючи тисячі слабо підготовлених новобранців на передову. Це — спроба створити ілюзію переваги перед потенційними переговорами з Україною і Заходом, попереджає ISW.
Кремль намагається використати людські ресурси як інструмент тиску на тлі дипломатичних маневрів, заявили аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму останньому звіті. Згідно з оцінками, російське командування цілеспрямовано кидає на передову погано навчені підрозділи, щоб підтримати наступальні дії попри високу смертність.
Понад 50–60 тисяч “добровольців” щомісяця — саме таку цифру озвучив Володимир Путін, заявивши, що Росія має перевагу в темпах мобілізації над Україною. Аналітики ISW вважають це свідомим перебільшенням, спрямованим на формування образу сильної армії на тлі обговорень можливого припинення вогню.
“Росія, схоже, готова погодитися на значні втрати, аби зберегти тиск на Україну й Захід”, — зазначають у ISW.
Призовники на місяць тренувань — і одразу в бій
Експерти повідомляють, що більшість мобілізованих росіян отримують лише місяць базової підготовки, що серйозно обмежує їхню боєздатність. Це не заважає командуванню РФ кидати їх у піхотні штурми з високими втратами, намагаючись перевантажити українську оборону “м’ясними атаками”.
Попри сповільнення темпів наступу з початку 2025 року, втрати російських військ залишаються порівнянними з осінню 2024-го, коли Росія вела найбільш інтенсивні атаки за весь рік.
«Росія хоче нав’язати переговори з позиції сили, паралельно намагаючись виторгувати поступки від США та здобути нові території на полі бою», — резюмують в ISW.
Також у звіті йдеться, що РФ імовірно формує стратегічний резерв на випадок конфлікту з НАТО після війни з Україною. Це може пояснювати зростаючу увагу до довгострокового вербування, зокрема — через нові мотиваційні програми для контрактників.