Ізраїль відновлює наступ у Газі, попереджаючи, що це лише початок

ХАМАС/Фото: Getty Images

Ізраїльські війська відновили активні бойові дії в секторі Газа, завдаючи авіаударів та розпочинаючи нові наземні операції. Військове командування попереджає, що це лише початок нового етапу кампанії проти ХАМАС. Однак повернення до повномасштабної війни може виявитися складнішим, ніж раніше, на тлі послаблення громадської підтримки, втоми резервістів і політичних викликів.

Про це повідомляє Reuters.

В Ізраїлі військова служба є обов’язковою, але у кризові часи країна залежить від резервістів. Коли ХАМАС атакував Ізраїль у жовтні 2023 року, тисячі резервістів добровільно повернулися до своїх частин, не чекаючи на офіційний призов. Але після багатомісячного перебування на фронті частина з них не хоче повертатися в Газу, повідомили Reuters шість ізраїльських резервістів і представники груп, що захищають їхні інтереси.

Рішення прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу відновити бомбардування лише підсилило масові протести, які охопили Тель-Авів та Єрусалим. Демонстранти звинувачують уряд у тому, що війна триває з політичних причин і ставить під загрозу життя 59 заручників, яких досі утримує ХАМАС.

Нетаньягу відкинув ці звинувачення, назвавши їх “безсоромними”. За його словами, головна мета військової кампанії – повернення заручників.

Однак на вулицях ізраїльських міст протести лише посилюються. Тисячі людей вимагають від уряду продовжити переговори про мирну угоду, яка передбачає звільнення всіх заручників в обмін на палестинських ув’язнених і повний вивід ізраїльських військ із Гази.

Військова стратегія: наступ з відкритими дверима для переговорів

Попри офіційні заяви про відновлення бойових дій, представники міністерства оборони Ізраїлю повідомили Reuters, що кампанія буде поступовою, залишаючи простір для можливих переговорів.

Чи переросте це у повномасштабну нову фазу війни, чи все ж призведе до повернення за стіл переговорів – залишається відкритим питанням. Але що очевидно – Ізраїль стоїть перед найскладнішим вибором за останні місяці: військовий тиск чи дипломатія?

НОВИНИ