Фото: Depositphotos
Один із символів західної військової допомоги Україні — німецькі танки Leopard 2 — показав себе в бойових умовах значно гірше, ніж очікувалося. Про це повідомляє Daily Telegraph з посиланням на доповідь військового аташе посольства Німеччини у Києві, яку він представив на зустрічі з 200 офіцерами Бундесверу.
Поставлені в Україну у 2023 році 18 танків Leopard 2 не справили відчутного впливу на ситуацію на фронті. Як йдеться у матеріалі, бронетехніка виявилася надто вразливою до атак дронів, що вже стало ключовим фактором у сучасній війні.
Головні проблеми Leopard 2 в Україні
Експерти наголошують: танки, розроблені у Німеччині, відзначаються складною конструкцією та вимогливим обслуговуванням. Використовувати їх у жорстких умовах фронту без повноцінної логістичної підтримки практично неможливо.
«Ці танки не створені для такої війни, як в Україні. Вони потребують авіаційної підтримки, якої у ЗСУ немає. Крім того, їх поставили занадто мало, і навіть відправка одного танка на ремонт відчутно позначається на бойових спроможностях підрозділу», — пояснив Daily Telegraph Сергій Сумлений, керівник берлінського European Resilience Initiative Center.
Через технічні особливості Leopard 2 після пошкоджень доводиться транспортувати на ремонтні бази у Західній Україні або Польщі, оскільки проводити обслуговування безпосередньо у зоні бойових дій виявилося неможливо.
Західна бронетехніка — не для цієї війни?
Проблеми з експлуатацією стосуються не тільки Leopard 2. З аналогічними складнощами стикаються й інші зразки західної бронетехніки — американські Abrams та британські Challenger 2, які знаходяться на озброєнні ЗСУ.
Спочатку ці труднощі намагалися пояснити «низькою культурою експлуатації» у самих Збройних силах України, однак тепер все більше експертів визнають: західні танки розроблялися для іншої війни — з повітряною перевагою НАТО, розвиненою інфраструктурою та стабільним тилом.
Натомість війна в Україні перетворилася на війну артилерії, дронів і мінних полів, де важка бронетехніка часто виявляється легкою мішенню без належного захисту з повітря.