Майже 2800 членів угруповання “Хезболла” були поранені через одночасний вибух пейджерів, які використовувалися для внутрішнього зв’язку між бійцями організації, повідомляє BBC. Масштабна атака стала можливою завдяки вбудованій вибухівці в пристрої, за даними військового експерта.
Саботаж такої кількості пейджерів вимагав значних технічних і шпигунських ресурсів. Британське видання наголошує, що подібна операція є безпрецедентною за своїми масштабами.
Як відбулися вибухи
З початку війни в Газі “Хезболла” обмежила використання мобільних телефонів, побоюючись ізраїльських атак. У 1996 році подібний метод було використано для ліквідації бойовика ХАМАС, чий телефон був начинений вибухівкою. У відповідь на ці загрози “Хезболла” перейшла на пейджери для комунікації, однак нова партія пристроїв виявилася уразливою.
Експерт, який консультував BBC, припустив, що пристрої містили близько 10-20 грамів військової вибухівки, захованої в підроблених компонентах. Після активації сигналом вибухівка детонувала одночасно у всіх пристроях, завдавши численних поранень, хоча смертельних випадків було відносно мало.
Кібератака на новому рівні
Журналіст BBC Джо Тіді зазначає, що ця атака є новим типом кібератаки, яка зачіпає фізичний ланцюг постачання. Подібні дії є рідкісними через складність отримання доступу до пристроїв і їх модифікації.
Експерт із кібербезпеки Дмитро Альперович назвав цю операцію однією з «наймасштабніших фізичних атак на ланцюг постачання в історії».
У Лівані щонайменше 9 осіб загинули, а поранених нараховано майже 2800, серед яких бойовики “Хезболли”, лікарі та посол Ірану в Бейруті. Ізраїль поки не прокоментував інцидент.