Ракета ATACMS. Фото: Міноборони США.
Пентагон утримується від передачі додаткових ракет ATACMS Україні, побоюючись скорочення власних стратегічних запасів зброї, оскільки водночас США нарощують обсяги військової допомоги різним союзникам. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael із посиланням на Slovoidilo.
За словами американських високопосадовців, уряд США нині розглядає варіанти закупівлі додаткових ракет ATACMS у третіх країн, щоб підтримати потреби українських Збройних Сил, зважаючи на великий попит на цей вид озброєння. Окрім цього, адміністрація президента Джо Байдена активно звертається до міжнародних союзників з проханням виділити ATACMS зі своїх наявних запасів.
Згідно з інформацією американських джерел та радника українського уряду, нещодавно міністр оборони США Ллойд Остін відмовив у пріоритетному постачанні ракет ATACMS, про що просив президент Володимир Зеленський. За словами Остіна, США не можуть порушувати чинні угоди з країнами-покупцями та обмежені своїми зобов’язаннями перед іншими партнерами.
Представник США також наголосив, що у перспективі Пентагон планує замінити ATACMS на новітні ракети PrSM, проте на цей час виробництво цих ракет триває, і необхідні обсяги ще не досягнуті. Очікується, що на завершення цього процесу підуть роки.
Американська допомога Україні до інавгурації Трампа
Також повідомлялося, що адміністрація Джо Байдена має намір невідкладно виділити 6 мільярдів доларів США на додаткову підтримку України. Це планують зробити до початку інавгурації Дональда Трампа, яка призначена на 20 січня 2025 року.
Ракета BGM-109 «Томагавк» у польоті.Фото: Вікіпедія.
Секретний «план перемоги» України та запит на ракети «Томагавк»
Як стало відомо з урядових джерел, у таємній частині так званого «плану перемоги» Володимира Зеленського передбачене прохання до США про передачу ракет «Томагавк» із дальністю до 2500 км. Ці ракети входять у розділ стратегії неядерного стримування, якою Україна планує посилити свій захист і дати відсіч ворогові.