Підрив Курахівської дамби.Фото: d1.
Підрив Курахівської дамби, здійснений російськими військами, викликав занепокоєння серед місцевих жителів та екологів, але масштаб трагедії та її потенційні наслідки наразі потребують уточнення. Поки що влада і фахівці не можуть точно оцінити всі наслідки руйнування, однак важливі деталі ситуації вже з’ясовані. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael з посиланням на U-news.
Курахівське водосховище: різниця в масштабах з Каховським
Еколог Олег Листопад в ефірі телеканалу «Суспільне» нагадав, що Курахівське водосховище є набагато меншим за об’ємом, ніж Каховське. Якщо обсяг води в Каховському водосховищі становить 18 кубічних кілометрів, то у Курахівському — лише 0,08 куб. км. Це означає, що навіть якщо дамба і отримала пошкодження, масових затоплень та хвилі типу «цунамі», як це сталося після підриву Каховської дамби, не слід очікувати.
Пошкодження шлюзу та рух води
Голова Курахівської міської військово-цивільної адміністрації Роман Падун пояснив, що наразі не мають змоги провести повну оцінку наслідків підриву через пошкодження одного з шлюзів на дамбі. Вода заливає території нижче за течією річки Вовчої, починаючи від села Старі Терни. Проте, за словами Падуна, на даний момент загрози підтоплення населених пунктів немає.
«Наразі підтоплених будинків не зафіксовано. Зв’язувався з колегами — ситуація контрольована», — зазначив він.
Наслідки для екосистеми та місцевих мешканців
Еколог Олег Листопад зауважив, що руйнування дамби може мати негативні наслідки для довкілля, хоча вони будуть значно меншими за ті, які викликала руйнація Каховської дамби. Зокрема, підвищення рівня води в річці може спричинити шкоду місцевій флорі та фауні, а також мешканцям, які живуть безпосередньо біля річки. Однак, в порівнянні з величезними обсягами води в Каховці, ризики тут значно нижчі.
«Це абсолютно не порівнянні масштаби. Тут не буде такого катастрофічного затоплення. Пошкоджено лише один шлюз, і це підтверджує, що масової водної стихії не буде», — запевнив Листопад.
Майбутні кроки та необхідність досліджень
Екологи зазначають, що для точної оцінки наслідків необхідно провести детальні заміри та дослідження. На даний момент доступ до місця підриву обмежений, а навіть наявність космічних знімків не дозволяє точно визначити масштаби пошкоджень.
«Це буде можливим лише після того, як спеціалісти зможуть здійснити польове обстеження та провести вимірювання», — підсумував еколог.
Таким чином, хоча вода дійсно рухається вниз по річці Вовчій, наразі ситуація не є критичною для місцевих мешканців. Проте екологи та місцева влада продовжують уважно слідкувати за розвитком подій.