Українські військові на танку Т-72 радянського виробництва Фото:Роман Піліпей / AFP
Високопоставлений радник новообраного президента США Дональда Трампа заявив в інтерв’ю, що адміністрація Трампа орієнтуватиметься на досягнення миру в Україні, а не на повернення окупованих територій, включно з Кримом. Про це повідомляє BBC
Браян Ланза, стратег із багаторічним досвідом у Республіканській партії, під час розмови з BBC наголосив, що адміністрація Трампа вимагатиме від президента України Володимира Зеленського «реалістичного бачення миру». Він зазначив, що питання Криму може стати перешкодою для переговорів.
«Якщо президент Зеленський стверджуватиме, що мир можливий лише з поверненням Криму, це буде ознакою його несерйозності», — заявив Ланза. «Крим уже втрачено. І якщо ваш пріоритет — повернути Крим з участю американських військ, то ви самі по собі».
Ланза також підкреслив, що для адміністрації Трампа основною метою є «мир та зупинка кровопролиття». На його думку, США мають поставити перед Україною питання: «Яким є ваше реалістичне бачення миру? Це не має бути бачення перемоги, а бачення миру. Пора почати чесну розмову».
Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у 2014 році після усунення проросійського президента України. З моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році російські війська окупували близько 20% української території.
Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що мир можливий лише після повного відведення російських військ і повернення всіх окупованих територій, включно з Кримом. У нещодавньому “плані перемоги” України також міститься вимога членства в НАТО, що Росія відкидає.
У рамках своєї виборчої кампанії Трамп пообіцяв швидко покласти край війні, однак не розкрив деталей свого плану. Цього тижня Зеленський та Трамп обговорили ситуацію телефоном, у розмові також взяв участь американський мільярдер і союзник Трампа Ілон Маск, за інформацією з медіа.
Такі заяви та позиції щодо України викликають занепокоєння як серед українських, так і серед міжнародних аналітиків, оскільки наближають загрозу замороження конфлікту замість його остаточного вирішення.