Угорщина бачить у потенційному поверненні Трампа шанс на мир в Україні

Петер Сійярто. Фото: Profimedia

петер сійярто. Фото: Profimedia

Угорщина вважає, що можливе повернення колишнього президента США Дональда Трампа є «шансом для миру» в Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Петер Сійярто у середу на початку саміту НАТО, тоді як більшість союзників намагаються надіслати потужний сигнал підтримки Києву, повідомляє Reuters.

В інтерв’ю Reuters у Вашингтоні Сійярто наголосив, що мета Угорщини полягає в припиненні війни шляхом мирних переговорів за участю як Росії, так і України.

«Я думаю, що має бути дуже сильний зовнішній вплив, щоб змусити їх принаймні вести переговори», — сказав Сійярто. «У кого є такий шанс у наступному періоді? Тільки президент Трамп, якщо його оберуть».

Останні зустрічі Орбана з Путіним і Зеленським

Сійярто зауважив, що нещодавні зустрічі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським продемонстрували значну відстань, яка розділяє дві сторони. Інші західні лідери не бажають або не можуть об’єднати їх, додав він.

Позиція Трампа щодо війни

Трамп заявив, що швидко припинить війну, хоча детальний план досягнення цієї мети він не запропонував. Минулого місяця Reuters повідомило, що радники колишнього президента представили йому план припинення війни, який включає умовність майбутньої допомоги Києву від участі України у мирних переговорах.

«Ми бачимо шанс на мир, якщо переможе президент Трамп. Ми бачимо шанс для хороших відносин між Угорщиною та США, якщо президент Трамп переможе», – сказав Сійярто.

Позиція Угорщини в контексті НАТО

Позиція Угорщини щодо України відрізняється від позиції інших лідерів НАТО, включаючи президента США Джо Байдена, які кажуть, що Київ повинен самостійно вирішити, коли вести переговори про припинення війни. Україна заявляє, що не поступиться жодною територією в рамках мирної угоди.

Зустрічі з українським міністром закордонних справ

Сійярто раніше зустрічався з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, який підкреслив, що будь-яка ініціатива щодо припинення війни не повинна базуватися на рахунках Росії.

Відсутність загрози з боку Росії

Сійярто зазначив, що Угорщина не вважає Росію загрозою для членів НАТО чи Європейського Союзу, заявивши, що російські лідери є «раціональними» і не ризикнуть прямим конфліктом із Заходом.

Критика візитів Орбана

Візити Орбана до Києва, Москви та Пекіна, де він також обговорював війну в Україні, викликали різку критику з боку членів Європейського Союзу. Деякі заявили, що ці візити створюють враження, що він діє від імені блоку. Цього місяця Угорщина перейшла до головування в ЄС.

Реакція ЄС та США

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що переговори Орбана з Путіним були політичною помилкою, яка не відображає позицію більшості національних лідерів ЄС. Посол США в Будапешті Девід Прессман також критикував зустріч Орбана з Путіним, зазначивши, що такі дії шкодять відносинам Угорщини з її союзниками.

Сійярто відкинув занепокоєння щодо використання Угорщиною головування в ЄС, заявивши, що делегація Орбана не використовувала прапор ЄС під час візиту, сигналізуючи, що вона не представляє блок.

План НАТО та ризик ескалації

Сійярто підкреслив, що Угорщина не перешкоджає ухваленню плану НАТО, але не братиме в ньому участі. Він висловив побоювання щодо ризику ескалації війни та згадав про важке становище українських біженців в Угорщині, а також етнічних угорців в Україні.

НОВИНИ