Україна створює управління космічної політики в Міноборони: перший крок до власного оборонного супутникового флоту

Фото: Depositphotos

У Міністерстві оборони України з’явилося нове управління — управління космічної політики, яке опікуватиметься розвитком військових космічних технологій. Про це 30 березня повідомила пресслужба оборонного відомства під час форуму Space For Ukraine.

Ініціативу презентувала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, наголосивши: нова структура стане єдиною точкою входу для взаємодії науковців, розробників, підприємців та міжнародних партнерів у сфері космосу.

Космос для оборони

Основна мета новоствореного управління — систематизувати внутрішні й зовнішні можливості України у галузі космічної безпеки та розробити довгострокову стратегію розвитку військового космосу.

У відомстві представили дорожню карту розвитку на 10 років, яка складається з трьох етапів:

1. Перші два роки — аудит космічної інфраструктури, визначення критичних потреб та створення стратегічних документів.

2. Середньостроковий етап — розробка українських супутників, систем космічної ситуаційної обізнаності, їх інтеграція в оборонні технології.

3. Фінальна мета — створення повноцінного оборонного космічного сегмента, супутникового угрупування, здатного надавати аналітику в режимі реального часу та інтегруватися в глобальні безпекові системи.

«Попри виклики повномасштабної війни, ми не тільки зберегли амбіції в космічній сфері, а й готові реалізовувати їх. Десятиліттями українські науковці, інженери та промисловці створювали потужну базу. Сьогодні ми будуємо на ній майбутнє оборонного космосу», — підкреслила Черногоренко.

Новий напрям — нові можливості

Управління космічної політики також буде відповідальним за формування нормативно-правової бази, аналіз сучасних технологій та розвиток партнерств з іншими країнами. Така централізована структура дозволить уникнути дублювань, пришвидшити процеси і створити конкурентоспроможну екосистему українських космічних оборонних технологій.

В умовах війни, коли простір над головою стає не менш важливим за землю під ногами, Україна робить серйозну заявку на власну присутність у космосі — з українськими супутниками, рішеннями та технологіями.

НОВИНИ