Україна відмовилася від використання GLSDB через російські електронні перешкоди

GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb), високоточна бомба великої дальності, розроблена для ураження цілей глибоко всередині контрольованої Росією території, була виведена з експлуатації після виявлення її неефективності через електронні перешкоди з боку Москви, повідомляє Wall Street Journal з посиланням на американських і українських офіційних осіб.

Україна отримала ці бомби на початку лютого після кількох місяців запитів на боєприпаси великої дальності в надії вразити важливі цілі, зокрема, в таких районах, як Крим. GLSDB, яка є спільним продуктом компаній Boeing та Saab, має радіус дії близько 150 кілометрів і може уражати цілі з високою точністю, використовуючи GPS-навігацію.

Однак, як повідомляє The Wall Street Journal, російські сили електронної боротьби змогли ефективно глушити GPS-сигнали цих бомб, що значно знижувало їхню точність та ефективність. Це призвело до того, що зброя в Україні більше не використовується і буде вилучена з експлуатації.

Високопоставлені українські офіційні особи зазначили, що рішення про виведення GLSDB з експлуатації стало серйозним ударом для українських військових планів. Оскільки надії на те, що ці боєприпаси зможуть змінити ситуацію на полі бою, не виправдалися, Київ змушений шукати альтернативні рішення для ураження важливих російських об’єктів.

Західні експерти з питань оборони наголошують, що Росія значно покращила свої засоби електронної боротьби в останні роки, що дозволяє їй ефективно протидіяти сучасним високоточним озброєнням. Водночас, представники американської оборонної промисловості працюють над удосконаленням технологій, щоб зробити боєприпаси менш вразливими до електронних перешкод.

Незважаючи на цю невдачу, Сполучені Штати та інші країни НАТО продовжують підтримувати Україну, надаючи їй нові види зброї та обладнання, щоб допомогти в протистоянні агресії з боку Росії.

НОВИНИ