Великобританія розглядає можливість патрулювання неба над Україною винищувачами Typhoon

Фото: Depositphotos

Великобританія може направити винищувачі королівських ВПС Typhoon для патрулювання неба над Україною в рамках миротворчої місії. Як повідомляє The Times, цей варіант обговорюється як більш реалістичний порівняно з відправкою наземних миротворчих сил, що вимагало б мобілізації тисяч військових.

При цьому наголошується, що подібна місія могла б бути організована за аналогією з діючими місіями НАТО з патрулювання неба над країнами Балтії. Джерело видання у королівських ВПС Великобританії заявило, що цей варіант є більш досяжним, ніж створення безпольотної зони над Україною, яка вимагала б цілодобового патрулювання.

Позиція Росії щодо можливого розміщення миротворців

Росія вже висловила різке несприйняття такої ініціативи. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров після переговорів із делегацією США у Саудівській Аравії заявив, що Москва не погодиться на розміщення в Україні будь-яких іноземних військ, навіть якщо вони будуть діяти під прапором ЄС чи національними прапорами країн:

“Ми пояснили сьогодні, що поява військ НАТО в Україні під будь-яким прапором — для нас неприйнятна.”

Попри це, співрозмовник The Times на високій військовій посаді за межами Великобританії вважає, що така жорстка позиція Росії є лише початковою тактикою на переговорах.

Деталі передбачуваної місії

Місія могла б передбачати розміщення десятків винищувачів Typhoon для патрулювання українського неба з метою контролю за дотриманням можливого перемир’я. Також планується, що для підтримки місії будуть задіяні системи ППО для захисту літаків від потенційних російських атак.

Джерела також повідомили, що невеликий наземний контингент з Великобританії та інших європейських країн міг би забезпечувати захист на землі, але основний акцент був би зроблений саме на повітряному патрулюванні.

США підтримують ідею європейських миротворців, але не відправлятимуть свої війська

Президент США Дональд Трамп під час брифінгу в резиденції Мар-а-Лаго заявив, що Вашингтон не заперечує проти можливої відправки європейських миротворців для контролю за припиненням вогню в Україні. Однак він чітко зазначив, що питання відправки американських військових до України навіть не обговорюється.

Водночас міністр оборони Великобританії Джон Хілі визнав, що “тільки США можуть забезпечити достатній рівень стримування Росії”, щоб уникнути нового вторгнення.

Виклики для миротворчої місії

Західні військові аналітики висловлюють побоювання, що Європі буде складно розмістити достатню кількість військ для патрулювання всієї лінії українсько-російського кордону, довжина якого перевищує 1200 км.

Також невирішеним залишається питання про те, як забезпечити ефективний контроль за дотриманням режиму припинення вогню без ризику прямих зіткнень із російськими силами.

НОВИНИ