ЗСУ використовують американські керовані снаряди M712 Copperhead на Курщині

M712 Copperhead.Фото: rbc.ua.

Використання M712 Copperhead

Бійці Збройних Сил України (ЗСУ) здійснили рідкісний вогневий залп, використавши американський керований снаряд M712 Copperhead під час бойових дій на Курщині. Цю інформацію оприлюднено порталом TimeUkraineIsrael з посиланням на Defense Express.

Рідкісний боєприпас

У соціальних мережах з’явилися свідчення про те, що українські військові в одному з епізодів боїв застосували снаряди типу M712 Copperhead, калібру 155 мм, які наводяться за лазерним променем. Це стало важливим моментом, адже даний боєприпас був розроблений у США ще в 1970-х роках, що робить його одним з перших представників покоління керованих снарядів.

Цілі та ефективність

Снаряд M712 Copperhead було застосовано для ураження металевої вежі зв’язку, розташованої східніше Суджі, при цьому для досягнення мети знадобилося три таких снаряди. Стрільба проводилася з гаубиці M777, яка вже зарекомендувала себе на полі бою.

Технічні характеристики

Однією з особливостей M712 Copperhead є його здатність наводитися на ціль за лазерним променем, що забезпечує дальність стрільби в межах 3–16 кілометрів. Маса снаряда складає 62,4 кілограми, що робить його ефективним засобом ураження.

Історія та використання

Серійне виробництво M712 Copperhead розпочалося в 1978 році, але наразі воно не ведеться. Вперше ці снаряди були використані Армією США під час операції “Буря в пустелі”, коли було відстріляно 90 одиниць.

Згідно з даними, які доступні в публічному просторі, станом на 1995 рік у Збройних силах США залишалося близько 20 тисяч таких снарядів. Крім того, в 2017 році урядові війська Лівану отримали від США “декілька сотень” M712 Copperhead для боротьби з терористичними угрупуваннями.

Перспективи використання

Defense Express наголошує, що наразі не відомо, звідки та в якій кількості Сили оборони України отримали ці боєприпаси. Однак, використання керованих снарядів з лазерною підсвіткою для ураження ворожих цілей є перспективним рішенням, особливо в умовах активного застосування російських засобів радіоелектронної боротьби.

Згадка про “Краснополь”

Варто зазначити, що нещодавно в одному з наших матеріалів ми висвітлювали питання використання трофейних російських високоточних снарядів “Краснополь” в ЗСУ. Згадка про “Краснополь” є актуальною, оскільки є всі підстави вважати, що технологічні рішення, які були застосовані при розробці цього снаряда, могли бути запозичені з американського M712 Copperhead.

НОВИНИ