Фото:Avishek Das/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
Адміністрація Джо Байдена не планує вживати негайних заходів для припинення роботи TikTok у США, навіть попри законодавчі вимоги, що набувають чинності у неділю, 19 січня. Про це повідомив представник Білого дому в коментарі для ABC News.
Позиція адміністрації
«Наша позиція чітка: TikTok має продовжувати функціонувати під американською власністю. Закон набуває чинності в період довгих вихідних, за день до інавгурації нового президента, тож реалізація залишиться у компетенції наступної адміністрації», – зазначив представник.
Таким чином, адміністрація Байдена сигналізує, що не планує виконувати закон, ухвалений Конгресом, який передбачає передачу TikTok у власність американської компанії або його заборону в США.
Можливі наслідки для TikTok
Хоча закон не вимагає негайного припинення роботи TikTok, додаток може самостійно призупинити свою діяльність у США 19 січня, щоб продемонструвати вплив заборони. У TikTok щомісяця близько 170 мільйонів активних користувачів у Сполучених Штатах.
Окрім цього, закон дозволяє Міністерству юстиції накладати значні штрафи – до $5000 за кожного користувача – на онлайн-магазини додатків, які продовжать розміщувати TikTok у США.
Реакція технологічних компаній
Технологічні гіганти, такі як Apple, Google та Oracle, поки не коментують, чи будуть вони продовжувати підтримку TikTok після набуття чинності закону.
Обмежені можливості відтермінування
Президент може надати одноразове продовження заборони на термін до 90 днів, але для цього TikTok має виконати кілька умов:
- Демонстрація прогресу у передачі права власності американській компанії.
- Наявність доказів значних змін у структурі власності.
- Юридичне забезпечення цих змін.
Станом на сьогодні немає ознак, що TikTok виконав ці вимоги.