Фото: Getty images
У США адміністрація Дональда Трампа запровадила нові суворі правила для роботи журналістів у будівлі Пентагону, що викликало обурення з боку преси. Як повідомляє Reuters, секретар оборони США Піт Гегсет підписав наказ, який обмежує доступ представників медіа до більшості приміщень Міністерства оборони у Вашингтоні.
Відтепер акредитовані журналісти можуть перебувати в будівлі лише в супроводі офіційного представника й за наявності спеціального дозволу. У документі підкреслюється, що ці заходи спрямовані на захист секретної та чутливої інформації, яка «може поставити під загрозу життя військових».
«Хоча Міністерство залишається відданим принципам прозорості, воно має беззаперечний обов’язок захищати національні секрети та операційну безпеку», — заявив Гегсет у службовій записці.
Очікується також впровадження нових обмежень на видачу акредитацій і посилення системи контролю за присутністю журналістів.
Преса б’є на сполох
Асоціація журналістів при Пентагоні розцінила нові правила як «пряму атаку на свободу слова». У заяві наголошується, що за останні десятиліття, навіть після терактів 11 вересня, медіа мали вільний доступ до незасекречених зон без загрози безпеці.
«Під приводом турботи про операційну безпеку уряд обмежує можливості незалежної преси», — йдеться у заяві Асоціації.
Пентагон поки що не надав коментарів на заяву журналістської спільноти.
З початку повернення Дональда Трампа на посаду президента у січні 2025 року, Міністерство оборони США ініціювало масштабне розслідування витоків інформації. Троє посадовців були тимчасово усунуті. Крім того, традиційні ЗМІ, як-от The New York Times, CNN і NBC News, були змушені звільнити свої офіси в будівлі Пентагону. Натомість доступ отримали нові видання, більшість з яких лояльні до адміністрації Трампа — Breitbart, Daily Caller, One America News Network.
Офіційна версія — «розширення можливостей для нових медіа», однак критики розглядають це як спробу впливу на інформаційне поле країни.