Ангела Меркель захистила своє рішення прийняти сирійських біженців під час свого канцлерства

Ангела Меркель. Фото: picture alliance/dpa

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель захистила своє рішення приймати велику кількість сирійських біженців під час своєї каденції, заявивши, що це було питання “гідності”. Водночас вона підкреслила необхідність серйозного підходу до проблеми нелегальної міграції, повідомляє dpa.

У своєму інтерв’ю для французького державного телеканалу France 2, Меркель зазначила, що рішення приймати біженців було правильним, оскільки вони опинилися в скрутному становищі, рятуючись від режиму Башара аль-Асада і шукаючи нові можливості для себе та своїх родин. “Це були люди, які потрапили в небезпеку, платили контрабандистам, щоб врятуватися від війни, бо не мали жодних перспектив у своїй країні”, — пояснила вона.

Меркель також зазначила, що вона усвідомлювала складність цього рішення і розуміла, що це буде великий виклик для Німеччини, однак, на її думку, важливо було залишатись вірними європейським цінностям, згідно з якими “гідність кожної людини важлива”.

Відповідаючи на запитання про зростання расизму та популярність крайніх правих партій, які виступали проти прийому біженців, Меркель визнала, що ці тенденції почали набирати сили вже під час її керівництва. Водночас вона підкреслила, що альтернатива — блокувати прибуття біженців, наприклад, за допомогою водометів — була б для неї неприйнятною. “Це не було б правильно”, — додала вона.

Колишня канцлерка також наголосила, що проблему нелегальної міграції потрібно “взяти серйозно”, підкреслюючи, що це питання стосується не тільки Німеччини, а й інших країн Європи, зокрема Франції. “Не можна дозволяти контрабандистам диктувати нашу поведінку”, — сказала Меркель. Вона також закликала демократичні партії співпрацювати в цьому питанні, працюючи з країнами походження біженців, як це робила Німеччина з Туреччиною.

Згідно з останніми даними, Німеччина є країною ЄС з найбільшою сирійською діаспорою, де проживає близько мільйона сирійців. Більшість із них приїхала до Німеччини під час міграційної кризи 2015-2016 років, коли Меркель ухвалила рішення відкрити двері для біженців, що стало однією з ключових політичних тем її канцлерства.

НОВИНИ