Петер Сійярто. Фото: Profimedia
Рішення адміністрації президента США Джо Байдена про дозвіл Україні використовувати американську далекобійну зброю для ударів по Росії викликало критику з боку двох країн-членів НАТО — Словаччини та Угорщини. Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважають це кроком, що підвищує ризик ескалації конфлікту в Україні, повідомляє Reuters.
Угорщина: «Це надзвичайно небезпечно»
Петер Сійярто, глава угорської дипломатії, жорстко розкритикував рішення Вашингтона у своєму дописі в Facebook.
«Провійськовий мейнстрім здійснив останню відчайдушну атаку на нову реальність. У своєму відчаї ці сили, здається, готові навіть до найгіршого — розширення війни до глобального масштабу», — зазначив Сійярто.
Міністр також звинуватив президента Байдена в ухваленні «небезпечних рішень» наприкінці його терміну.
«Фейкові політики, які втратили підтримку народу, відмовляються визнавати реальність. Це не лише недемократично, а й надзвичайно небезпечно», — додав дипломат.
Словаччина: «Це руйнує перспективи миру»
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив стурбованість, що такий крок США підриває будь-які можливості для мирних переговорів.
«Це безпрецедентна ескалація напруженості, яка знищує надії на початок мирного діалогу. Такі рішення лише продовжують вбивства слов’ян на території України», — заявив Фіцо.
Як повідомляють джерела Reuters, AFP, The New York Times та Axios, адміністрація Байдена вперше дозволила Україні використовувати американські ракети великої дальності (ATACMS) для ударів по території Росії.
За інформацією Axios, ці ракети дозволені до застосування лише в районі Курська, де були помічені північнокорейські війська.
Рішення ухвалено після запиту президента України Володимира Зеленського, який наполягав на можливості завдати ударів по російській території для захисту українського суверенітету.
Реакція країн НАТО на цей крок демонструє різні підходи до підтримки України та занепокоєння щодо потенційного розширення війни.