Джо Байден: 80 тисяч американських військових розгорнуті в Європі для стримування агресії Росії

Джо Байден

Джо Байден.Кадр: Forbes Breaking News/YouTube

Президент США Джо Байден підтвердив, що близько 80 тисяч американських військовослужбовців розміщені в країнах НАТО у Європі для підтримки союзників та стримування потенційної агресії з боку Росії. Про це йдеться у звіті, направленому Байденом до Конгресу, який був опублікований Білим домом у п’ятницю.

Цей звіт є частиною зобов’язань президента США інформувати законодавців про використання американських військових сил за кордоном відповідно до Закону про військові повноваження (War Power Resolution). У своєму листі Байден зазначив, що рішення про розгортання військових є необхідною відповіддю на безпекові виклики, зокрема після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

«Приблизно 80 тисяч членів збройних сил США дислоковані в країнах НАТО у Європі, зокрема для підтримки наших союзників і стримування подальшої агресії з боку Росії», — йдеться у документі.

Розгортання сил після агресії РФ в Україні

З початку 2022 року, після нападу Росії на Україну, адміністрація Байдена значно посилила військову присутність США у Європі. Зокрема, в рамках рішень НАТО було затверджено створення нових багатонаціональних бойових груп на східному фланзі альянсу. Одна з таких груп, очолювана Францією, базується в Румунії у містечку Чинку і до 2024 року буде розширена до рівня бригади чисельністю близько 4 тисяч військових. До її складу входять контингенти з США, Франції, Польщі, Португалії та інших країн.

Посилення інфраструктури НАТО

США також інвестують у модернізацію ключових військових об’єктів у Румунії. Зокрема, аеродром у Михайлі Когелнічану стане однією з найбільших баз НАТО до 2030 року, здатною розмістити понад 10 тисяч військових і цивільних співробітників, частина з яких буде передислокована з німецької бази Рамштайн. Такі дії покликані зміцнити обороноздатність альянсу та гарантувати безпеку регіону.

Стратегічна важливість

Ці рішення демонструють серйозність намірів Вашингтона забезпечити стабільність у Європі та протидіяти російській загрозі. Розгортання американських військ і розбудова військової інфраструктури в країнах східного флангу НАТО є частиною ширшої стратегії зміцнення колективної безпеки альянсу, особливо у відповідь на агресивну політику Кремля.

НОВИНИ