Ентоні Блінкен Фото:Kevin Dietsch/Getty Images
Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Південної Кореї у понеділок, коли країна перебуває у стані політичного хаосу після невдалої спроби відстороненого президента Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан. Візит Блінкена, ймовірно, стане його останньою міжнародною поїздкою перед інавгурацією новообраного президента США Дональда Трампа, повідомляє France24.
Політична криза в Південній Кореї
Юн Сок Йоль, обвинувачений у “заколоті” та спробі підриву демократичного ладу, зіштовхнувся з численними протестами та політичним тиском. У ніч з 3 на 4 грудня парламент, оточений військовими, проголосував за скасування надзвичайного стану. Після цього Юн, під тиском громадськості та депутатів, змушений був відмовитися від своїх планів.
14 грудня парламент ухвалив рішення про його імпічмент, призупинивши його повноваження. Однак Юн залишається офіційним президентом до остаточного рішення Конституційного суду, яке очікується в червні.
Ситуація ускладнилася ще більше після того, як тимчасового президента було відсторонено 27 грудня за обвинуваченнями у перешкоджанні розслідуванню справи Юна. Наразі обов’язки глави держави виконує міністр фінансів Чхве Сан Мок.
Позиція США
Блінкен відвідав Сеул у рамках дипломатичної місії, що також охоплює Японію та Францію. США, як основний союзник Південної Кореї, уважно стежать за розвитком подій у країні, яка є ключовим партнером Вашингтона в регіоні. Офіційних заяв щодо ситуації від Блінкена поки що не було.
Напружена ситуація
Тим часом Сеул залишається в стані високої напруги. Біля резиденції Юн Сок Йоля зібралися як його прихильники, так і опоненти, незважаючи на сильний мороз і сніг. Протести супроводжують кожен новий поворот політичної кризи, яка загрожує підривом стабільності у Південній Кореї, що є однією з провідних демократій Азії.
Подальший розвиток ситуації залежатиме від рішень Конституційного суду та здатності нових лідерів повернути країну до політичної стабільності.