Фото: Getty images
Гарвард кидає виклик адміністрації Трампа: «Ми не поступимося нашою незалежністю»
Один із найпрестижніших університетів світу — Гарвард — опинився в епіцентрі конфлікту з адміністрацією Дональда Трампа. Причина — відмова виконати урядові вимоги щодо обмеження свободи слова на кампусі й контролю над викладанням, повідомляє The Washington Post
Після відкритої критики уряду, Гарвард втратив $2,3 млрд федерального фінансування. І це лише початок: адміністрація планує переглянути гранти й контракти університету на загальну суму понад $9 млрд.
«Жоден уряд — незалежно від партійної приналежності — не має права диктувати, що можуть викладати приватні університети», — наголосив президент Гарварду Алан Ґарбер у відкритому листі.
Урядові вимоги: ідеологічна чистка й аудит викладачів
Департамент освіти США вимагає від Гарварду:
- припинити підбір студентів і викладачів на основі раси чи походження;
- обмежити вплив «активістів» у науці;
- провести зовнішній аудит поглядів викладачів і студентів;
- перевіряти іноземних студентів на лояльність до «американських цінностей».
Ці вимоги уряд пояснює «боротьбою з антисемітизмом» після студентських протестів на підтримку Палестини, які охопили багато кампусів після конфлікту в Газі 2023 року.
Гарвард не здається: «Ми не дамо вкрасти нашу автономію»
«Це спроба змусити нас відмовитися від академічної свободи під прикриттям “боротьби з ненавистю”. Ми не приймемо цього», — йдеться в заяві керівництва Гарварду.
Університет також повідомив про плани залучити $750 млн приватного фінансування з Уолл-стріт для збереження автономії та стипендій.