Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.Фото: armiya.az.
Війна в Україні набирає нових обертів, і хоча Сили оборони України отримали значну кількість сучасної зброї від союзників, ситуація на фронті залишається складною. Проблема, за словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, полягає не лише у відсутності необхідних систем озброєнь, а й у важливості людських ресурсів та мобілізації.Про це повідомляє портал Time Ukraine Israel,з посиланням на News.online.
Мобілізація як критичний фактор успіху
Джейк Салліван підкреслив, що навіть передача сучасних озброєнь, таких як американські танки, винищувачі F-16, а також системи HIMARS і Patriot, не принесла швидких і значних змін на фронті. Він зазначив, що хоча допомога США є надзвичайно важливою, вона не є панацеєю від усіх проблем. Зокрема, армія РФ все одно поступово просувається вперед, і це свідчить про те, що між наданням сучасної зброї та її ефективністю на полі бою немає прямого зв’язку.
Салліван акцентував увагу на тому, що для того, щоб побачити суттєві зміни на фронті, Україні потрібно більше уваги приділяти мобілізації і збільшенню людських ресурсів. США вважають, що успіх на полі бою без достатнього кількості добре підготовлених військових буде неможливим. У зв’язку з цим, адміністрація Джо Байдена закликає Україну зробити більше для зміцнення своїх позицій, зокрема з урахуванням важливості забезпечення адекватної мобілізації та підготовки військ.
Виключення зброї як вирішального чинника
Радник президента США також зазначив, що запізніле надання деяких систем озброєнь, таких як танки або винищувачі F-16, не мало б суттєвого впливу на розвиток подій на фронті. “Чи побачили ми різницю після надання танків Україні? Чи змінилася ситуація з використанням винищувачів F-16? Ми вважаємо, що жодна з цих систем не має вирішального значення для цієї битви”, — зазначив Салліван.
З його слів, важливість цих систем не можна применшувати, однак саме людські ресурси і здатність України мобілізувати свої сили на полі бою є ключовим чинником, що визначатиме подальший хід конфлікту.
Заключення: стратегічна мобілізація як ключ до перемоги
Таким чином, основна проблема, яку виділяють у США, полягає в мобілізації. Надання потужної зброї — важливий крок, але без достатньої кількості навчених та підготовлених військових будь-які технічні досягнення можуть не призвести до суттєвих результатів на фронті. Україна має зосередитися на зміцненні своїх сил через ефективну мобілізацію, адже це є основним елементом для досягнення перемоги в війні.