Іран відкриє «реабілітаційну клініку» для жінок, які відчувають тиск через обов’язок носити хіджаб

жінка в хіджабі

Фото: Gеtty images

В Ірані планують відкрити спеціальну клініку в Тегерані, яка «науково та психологічно» підтримуватиме жінок, що стикаються з тиском через обов’язок носити ісламську чадру, повідомляє EFE. Керівник Центру «Орден добра і заборона зла» Мехрі Талебі-Дарестані заявила, що ця «реабілітаційна клініка» надаватиме психологічну допомогу та консультації для молодих жінок, що прагнуть зберегти ісламську ідентичність, але відчувають соціальний тиск не носити хіджаб.

Центр має намір запропонувати «психологічні послуги у безпечному та конфіденційному середовищі», де жінки зможуть обговорювати свої проблеми без страху та з впевненістю. Ініціатива відповідає запитам родин, які шукають підтримки у питаннях носіння хіджабу в умовах суспільного тиску, заявила Талебі-Дарестані.

Цей крок іранської влади супроводжується посиленням контролю над дотриманням ісламського дрес-коду, що стало особливо актуальним після хвилі протестів, викликаних смертю Махси Аміні у вересні 2022 року. Смерть молодої жінки після затримання моралістичною поліцією за неналежне носіння чадри спровокувала масові протести та рух громадянської непокори, коли чимало іранок відмовилися від обов’язкової чадри.

Новий закон, прийнятий у 2023 році, передбачає покарання для жінок, що порушують дрес-код, включаючи штрафи, заборони на поїздки та навіть позбавлення волі на термін до п’яти років. Влада, попри громадський спротив, посилює вимоги щодо носіння хіджабу, однак, навіть під загрозою суворих санкцій, багато іранських жінок продовжують ігнорувати ці вимоги, демонструючи протест проти обмежень.

НОВИНИ