Берлінський “Інститут Мустафи”.Фото: news.pn.
Велике розслідування шпигунської діяльності в Берліні
Іранські агенти викликають серйозне занепокоєння у Німеччині. За даними німецького видання BILD, наразі спецслужби Німеччини перевіряють понад 700 осіб, які мають зв’язок з Берлінським ісламським університетом “Інститут Мустафи”. Цей заклад, за попередніми даними, може слугувати платформою для вербування шпигунів на користь Ірану. Про це повідомляє TimeUkraineIsrael із посиланням на bz-berlin.de.
Шпигунська мережа через «Інститут Мустафи»
Німецьке видання BZ стверджує, що іранський спецпідрозділ «Кудс», який входить до складу Іранської революційної гвардії, використовує берлінську філію університету для вербування агентів і підготовки терористів. Через цей канал фінансування та підготовки іранські служби підтримують терористичні організації, зокрема ХАМАС і Хезболлу, створюючи глобальну мережу, що може загрожувати безпеці не лише Європи, а й багатьох країн світу.
Згідно з документами Міністерства фінансів США, «Міжнародний університет імені Мустафи», з філіями в різних країнах, використовується підрозділом «Кудс» для збору розвідувальної інформації, вербування іноземних бійців та підтримки бойових підрозділів. У квітні 2019 року уряд США офіційно визнав іранський спецназ терористичною організацією.
Три списки секретних агентів
BILD повідомляє, що слідчі мають доступ до трьох списків із особами, пов’язаними з діяльністю університету. До них входять:
- 63 особи з німецькими паспортами.
- Студентський довідник з 551 особою, які мають зв’язок із Німеччиною.
- 78 стажерів з Німеччини, які можуть мати відношення до агентурної діяльності.
Ці дані є серйозним доказом масштабної операції, яку організували іранські спецслужби з метою збору інформації та залучення прихильників на території Німеччини.
Заклики до заборони університету у Німеччині
Політики закликають до негайного втручання уряду. Лідер регіональної групи ХСС Олександр Добріндт заявив, що «ісламські інститути, що пов’язані з Іраном, мають бути негайно закриті». Він підкреслив, що міністр внутрішніх справ Ненсі Фейзер не повинна ігнорувати цю загрозу та має негайно прийняти рішення щодо заборони діяльності університету.
Експерт із питань безпеки Крістоф де Фріз також висловив свою стурбованість і запитав, чому Ненсі Фейзер досі не закрила «Інститут Мустафи» в Берліні, хоча ця організація вже давно перебуває у санкційних списках США та Канади. Де Фріз наголосив, що університет був заснований особисто лідером Ірану аятолою Хаменеї і є важливим осередком для поширення екстремізму, вербування агентів і підтримки діяльності спецпідрозділу «Кудс».
Ситуація навколо «Інституту Мустафи» в Німеччині розкриває масштабну мережу іранського впливу, яка діє під прикриттям освітніх програм, та підкреслює нагальну потребу в посиленні контролю за подібними установами.