Дональд Трамп. Фото:Charly Triballeau/AP
Зловмисники з іранської хакерської групи, що скомпрометували електронну пошту команди республіканського кандидата на пост президента США Дональда Трампа, зрештою змогли отримати публічність для викрадених матеріалів, попри початкову байдужість основних ЗМІ, повідомляє Reuters.
В останні тижні хакери поширили вміст електронних листів Трампа серед демократичних активістів, зокрема, опублікувавши велику частину матеріалів на вебсайті політичного комітету American Muckrakers. Деякі документи також потрапили до незалежних журналістів, один з яких оприлюднив їх на платформі Substack. Ці документи розкривають комунікацію кампанії Трампа з зовнішніми радниками, обговорення стратегій і ключових моментів, пов’язаних із виборами 2024 року.
Іранська хакерська група Mint Sandstorm, також відома як APT42, в травні-червні зламала облікові записи співробітників кампанії Трампа, отримавши доступ до їхніх паролів, згідно з обвинувальним актом Міністерства юстиції США, виданим у вересні. За даними Міністерства внутрішньої безпеки, хакери продовжують атакувати працівників кампанії, що викликає занепокоєння з приводу впливу на президентські вибори.
Представництво Ірану при ООН назвало звинувачення «безпідставними» і «категорично неприйнятними», тоді як ФБР наразі утримується від коментарів, продовжуючи розслідування.
Девід Вілер, засновник American Muckrakers, підтвердив, що опубліковані документи є автентичними, і заявив, що його метою було «викрити, наскільки відчайдушними є спроби кампанії Трампа здобути перемогу», та забезпечити громадськість достовірною інформацією. Проте він відмовився розголошувати джерело матеріалів, посилаючись на конфіденційність.
Кампанія Трампа засудила публікацію викрадених документів, наголошуючи, що зусилля Ірану спрямовані на підрив демократичного процесу США, а журналісти, які співпрацюють із хакерами, «діють в інтересах ворогів Америки».
Раніше, у 2016 році, Трамп виступив із закликом до Росії зламати електронні листи Гілларі Клінтон і надати їх ЗМІ, але цього разу його команда займає іншу позицію.
Операція з витоку даних
Зловмисники використовували два електронні акаунти – [email protected] і [email protected], контактували з журналістами Politico, Washington Post, New York Times та іншими медіа, пропонуючи інформацію про внутрішню політику Трампа, у тому числі дослідження потенційних кандидатів на посаду віцепрезидента. Однак, основні ЗМІ не опублікували інформацію, зважаючи на походження матеріалів та відсутність новинної цінності.
American Muckrakers публікує витоки з кінця вересня. На запитання про те, чи отримав він документи від «Роберта», псевдоніма хакерів, Вілер відповів, що це конфіденційна інформація і відмовився коментувати можливе попередження від ФБР про те, що витоки є частиною іноземного впливу.
Вплив витоків на виборчу кампанію
Опубліковані документи, що також стосуються внутрішніх комунікацій щодо кандидатів, пов’язаних із Трампом, таких як республіканець Марк Робінсон із Північної Кароліни та Анна Пауліна Луна з Флориди, поки не мали значного впливу на хід кампанії Трампа.
Захищаючи свою позицію, незалежний журналіст Кен Кліппенштейн заявив, що обрав публікацію матеріалів на Substack, оскільки вважав інформацію важливою для суспільства, а ЗМІ не повинні бути «воротарем того, що має знати громадськість».
Тим часом American Muckrakers обіцяє незабаром опублікувати нові витоки, якщо вони будуть «автентичними та актуальними».