Пошук
Close this search box.

Італія виражає сумніви щодо ордерів МКС на арешт Нетаньяху та Галанта

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.Фото: ukrinform.

Італія висловила занепокоєння щодо законності ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі, щодо прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та колишнього міністра оборони Йоава Галанта. Міністр закордонних справ Італії, Антоніо Таяні, заявив про наявність “численних юридичних сумнівів” щодо цих ордерів, зазначивши, що вони можуть викликати правові проблеми для міжнародної спільноти. Про це повідомляє портал Time Ukraine Israel, із посиланням на Israelinfo.

Під час зустрічі з колегами на саміті Великої сімки в Італії, Таяні підкреслив, що ймовірно Нетаньяху буде уникати поїздок до країн, де існує ризик його затримання згідно з наказом МКС. Він наголосив на важливості продовження діалогу з Ізраїлем, навіть попри юридичні суперечності, заявивши: “Необхідно прагнути миру, а не ескалації конфлікту”.

Діалог і мир: позиція Італії щодо Ізраїлю

Міністр Таяні також звернув увагу на те, що хоча можна не погоджуватися з політикою уряду Ізраїлю, важливо підтримувати конструктивний діалог з його керівництвом, аби знайти шляхи до миру, зокрема в Лівані та Газі. Італія, як і багато інших західних країн, вважає, що Міжнародний кримінальний суд повинен зосереджуватися виключно на юридичних аспектах, а не брати участь у політичних процесах.

Таяні підкреслив, що порівняння Нетаньяху та Галанта з терористом Мухаммадом Дейфом, який є відповідальним за організацію атаки 7 жовтня, є “нереалістичним”, зазначивши, що подібні звинувачення лише посилюють конфлікт і зміцнюють позиції таких акторів, як “Хізбалла” та Іран.

Франція та країни G7: реагування на ордери МКС

У свою чергу, прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє заявив, що у разі прибуття Нетаньяху на територію Франції, він буде затриманий відповідно до ордеру МКС. Ця заява стала результатом нещодавніх телефонних переговорів між Нетаньяху та президентом Франції Еммануельом Макроном, під час яких ізраїльський прем’єр висловив своє обурення позицією Парижа. Макрон у відповідь наголосив на необхідності дотримання міжнародного права, згідно з яким Франція зобов’язана виконати рішення суду.

Засідання міністрів закордонних справ G7 у Римі підтвердило, що країни Великої сімки, зокрема Великобританія, Франція, Італія, Японія та Канада, дотримуватимуться рішення МКС, якщо Нетаньяху або Галант прибудуть на їхню територію. США, незважаючи на те, що не є частиною МКС, заявили, що не будуть перешкоджати виконанню рішення суду іншими країнами, наголосивши на повазі до міжнародного законодавства.

Шлях до миру: дипломатія на першому плані

Таяні, підсумовуючи ситуацію, наголосив на важливості підтримки миру в регіоні, підкреслюючи, що кожна смерть є поразкою для всіх, і що нині головною метою міжнародної спільноти є забезпечення миру в Лівані та Газі. Водночас, він висловив надію, що країни G7 зможуть виробити єдину позицію щодо рішень МКС, яка б сприяла досягненню стабільності в регіоні.

НОВИНИ