Кім Чен Ин наказав розпочати масове виробництво ударних дронів у Північній Кореї

Кім Чен Ин. Фото: STR / AFP

Кім Чен Ин. Фото: STR / AFP

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав до термінової організації масового виробництва ударних дронів-камікадзе, повідомляють державні ЗМІ країни в п’ятницю. Ця новина пролунала на тлі звинувачень на адресу Північної Кореї у відправці зброї та військовослужбовців для підтримки Росії у війні проти України, передає AP.

Згідно з повідомленням північнокорейського агентства KCNA, Кім Чен Ин особисто був присутній на тестуванні цих дронів на одному з заводів у четвер.

“Він наголосив на необхідності якомога швидше створити серійне виробництво цих дронів і перейти до масового виготовлення”, — повідомило KCNA.

Ударні дрони нового покоління

Дрони-камікадзе, розроблені в Північній Кореї, навмисно розбиваються об ворожі цілі, виконуючи функцію керованих ракет. За словами експертів, ці розробки можуть бути наслідком посилення військової співпраці між Пхеньяном і Москвою.

У ході випробувань дрони “точно” вразили задані цілі, виконуючи польоти за заздалегідь визначеними маршрутами. KCNA зазначає, що ці дрони можуть завдавати ударів по наземних і морських об’єктах з високою точністю.

Кім Чен Ин заявив, що дрони є “економічно вигідними” завдяки низькій собівартості їхнього виробництва та широкому спектру можливого застосування.

“Ми надаємо особливу увагу розвитку безпілотних апаратів та їхній інтеграції в загальну військову стратегію країни”, — підкреслив лідер Північної Кореї.

Паралелі з іноземними розробками

Аналітики відзначають, що представлені дрони зовні нагадують російські Lancet-3, а також ізраїльські моделі Harop і Hero-30. Експерти припускають, що Пхеньян міг отримати ці технології через Росію, яка, у свою чергу, ймовірно, придбала їх в Ірані.

Зростання напруги на Корейському півострові

Ця новина з’явилася на тлі загострення відносин між Північною та Південною Кореєю. Пхеньян нещодавно випробував нову міжконтинентальну балістичну ракету на твердому паливі, яку оголосив найсучаснішою у своєму арсеналі.

Раніше, у 2022 році, Північна Корея запустила дрони на територію Південної Кореї. Тоді п’ять апаратів перетнули кордон, викликавши підняття південнокорейської авіації, однак жоден із дронів збити не вдалося.

Розробка та масове виробництво дронів-камікадзе може стати новим інструментом тиску Пхеньяна, водночас підсилюючи його військовий арсенал на фоні поглиблення співпраці з Росією.

НОВИНИ