Кремль закликає ЄС і США припинити тиснути на Грузію через вибори

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков Фото: Сергій Бобильов/ ТАСС

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков Фото: Сергій Бобильов/ ТАСС

Кремль у вівторок вимагав від Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки зупинити передачу ультиматумів Грузії щодо суперечливих парламентських виборів, що відбулися в суботу. Перемогу на виборах здобула правляча партія “Грузинська мрія”, яка виступає за зближення з Росією, повідомляє агентство EFE.

Під час щоденної телефонної пресконференції прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков назвав дії Заходу “абсолютно неприпустимими”, які суперечать нормам міжнародних відносин, і закликав їх припинити. Він також звинуватив ЄС і США в тому, що вони “представили буквально ультиматуми лідерам Грузії”.

“На виборах переміг той, кому проголосували громадяни Грузії. Ми не маємо права, бажання чи наміру втручатися у внутрішні справи Грузії. Ми ніколи цього не робили,” — підкреслив Пєсков.

У той же час грузинська опозиція звинуватила Російську Федерацію, зокрема її Федеральну службу безпеки (ФСБ), в організації перемоги “Грузинської мрії” на виборах.

Європейський Союз, який призупинив переговори про вступ Грузії через зближення уряду Тбілісі з Москвою, закликав грузинські власті розслідувати можливі порушення під час виборів. США підтримали заклики ЄС, звинувативши грузинський уряд у “зловживанні державними ресурсами, купівлі голосів та залякуванні виборців”.

Згідно з даними Державного департаменту США, такі дії “сформували нерівні умови і підривали довіру громадськості та міжнародну спільноту до коректності виборів”.

Водночас прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який прибув до Тбілісі, заявив, що парламентські вибори в Грузії були “вільними та демократичними”.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі під час мітингу протесту в понеділок звинуватила “Грузинську мрію” у крадіжці виборів та пообіцяла повернення країни “на європейський шлях”. “Ми не програли вибори, у нас вкрали голоси, у нас вкрали майбутнє,” — заявила вона.

Після оголошення перемоги “Грузинської мрії” чотири опозиційні коаліції, що потрапили до парламенту, відмовилися визнавати результати виборів та оголосили про відмову від своїх мандатів.

НОВИНИ