Китай відмовився надати більше даних щодо походження COVID-19 на вимогу ВООЗ

вакцинація

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що країна поділилася найбільше даних і результатів досліджень щодо COVID-19 у рамках міжнародної спільноти. Ця заява пролунала у відповідь на нещодавні вимоги Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка наполягала на наданні додаткової інформації та доступу для вивчення походження пандемії, повідомляє Reuters.

У вівторок, 31 грудня, на регулярній прес-конференції речник китайського МЗС Мао Нін заявила, що Китай є єдиною країною, яка неодноразово організовувала експертів для обміну інформацією з ВООЗ щодо досліджень, пов’язаних з ідентифікацією джерел коронавірусу SARS-CoV-2. За її словами, Пекін продовжує підтримувати глобальні зусилля, щоб зрозуміти походження вірусу, який став причиною пандемії.

Минулого понеділка ВООЗ випустила офіційну заяву, в якій знову закликала Китай надати більше даних і доступ для продовження досліджень з вивчення походження COVID-19, що був вперше зафіксований в Китаї п’ять років тому. За даними ВООЗ, на сьогодні в світі зафіксовано понад 760 мільйонів випадків зараження COVID-19, а кількість жертв пандемії перевищила 6,9 мільйона.

Зі свого боку Китай вказує, що всі необхідні дані були надані і що подальші дослідження повинні здійснюватися в інших країнах. Міністр Мао Нін зазначила, що китайські вчені вклали значні зусилля у вивчення походження вірусу та поділилися результатами у міжнародній базі даних ще на початку 2023 року, після того, як країна скасувала всі обмеження, пов’язані з COVID-19.

У 2021 році місія ВООЗ у Китаї завершила дослідження, яке виявило наявність вірусу в пробах середовища, де були виявлені сліди ДНК різних тварин, зокрема єнотів, що, на думку деяких експертів, могло бути «найімовірнішими каналами передачі» захворювання. Однак висновки місії не були однозначно прийняті міжнародною спільнотою, і деякі дослідники продовжують підтримувати версію, що вірус міг втекти з лабораторії.

Міністр закордонних справ Китаю запевнив, що країна вже зробила значний внесок у глобальні дослідження і відзначила, що міжнародні експерти, які відвідали Китай, мали доступ до всіх необхідних об’єктів і осіб, що дозволяє сподіватися на прозорість і повноту інформації.

НОВИНИ