Пошук
Close this search box.

Китай вводить заборону на експорт мінералів з військовими застосуваннями до США

Фото: Getty Images

Китай оголосив про негайну заборону експорту до США мінералів, які можуть мати військові застосування, таких як галій, германій, сурма та інші, повідомило у вівторок Міністерство торгівлі КНР. Цей крок є відповіддю на нові обмеження, запроваджені Вашингтоном щодо китайського сектору виробництва напівпровідників, інформує Reuters.

Згідно з китайською директивою, яка набирає чинності одразу, експорт зазначених матеріалів до США буде заборонено “в принципі”. Також будуть посилені перевірки кінцевого використання продукції, зокрема виробів із графіту, що постачаються до Сполучених Штатів.

“Ми діятимемо відповідно до принципів захисту національної безпеки та інтересів Китаю”, — заявили у Міністерстві торгівлі КНР.

Ескалація торгівельної війни між США і Китаєм

Нові обмеження посилюють чинні заходи щодо експорту критичних мінералів, запроваджені Пекіном минулого року. Вони зосереджені виключно на США і є ще одним кроком у загостренні торгівельних суперечностей між двома найбільшими економіками світу.

Обмеження з боку Китаю стали відповіддю на рішення США, оголошене днем раніше. Вашингтон запровадив нові правила контролю за експортом напівпровідників і обладнання для їх виробництва, аргументуючи це необхідністю обмежити здатність Китаю розвивати військові технології.

Департамент торгівлі США також додав 24 види обладнання для виробництва чипів і три типи програмного забезпечення до списку технологій, які підпадають під жорсткий контроль. Обмеження спрямовані проти сотень китайських компаній, які тепер не зможуть закуповувати ці технології без спеціального дозволу.

Геополітична реакція

Ці заходи можуть суттєво вплинути на глобальний ринок високотехнологічної продукції. Галій, германій та сурма є ключовими елементами для виробництва напівпровідників, лазерів і оптоволоконних систем. У свою чергу, нові правила експорту США можуть ускладнити здатність Китаю забезпечувати себе критичними технологіями, що використовується не лише у цивільних, а й у військових цілях.

Обидві сторони готуються до подальших дій у межах глобального змагання за контроль над стратегічними ресурсами і технологіями, які формуватимуть військову і економічну силу у XXI столітті.

НОВИНИ