Віце-президент Китаю Хан Чжен, як спеціальний представник голови КНР Сі Цзіньпіна, зустрічається з генеральним директором компанії Tesla Ілоном Маском у Вашингтоні, округ Колумбія. Джерело: Yin Bogu / Xinhua News /
Повернення Дональда Трампа до Білого дому викликає змішані відчуття серед китайських чиновників і громадян. Хоча вони сповнені надії, є й обґрунтовані побоювання щодо можливого повторення торгового конфлікту, який мав серйозні наслідки для двох найбільших економік світу під час його першого президентського терміну, передає Reuters.
Перша зустріч після виборів
В неділю, 19 січня, віцепрезидент Китаю Хан Чжен зустрівся з Ілоном Маском та представниками американської бізнес-спільноти у Вашингтоні, перед інавгурацією Трампа. За даними китайських ЗМІ, Хан висловив надію на те, що американські компанії, зокрема Tesla, «закріпляться» в Китаї та зроблять свій внесок у стабілізацію двосторонніх відносин. «Ми сподіваємося, що компанії, як Tesla, зможуть брати участь у розвитку Китаю та сприяти зміцненню відносин між нашими країнами», — сказав він Маску.
Цей жест є частиною стратегії Китаю з підтримки співпраці з американським бізнесом, навіть незважаючи на напруженість між державами.
Торгові тарифи та економічні наслідки
Під час свого першого терміну Трамп наклав митні тарифи на китайські товари на суму понад 300 мільярдів доларів, що призвело до торгової війни, яка вдарила по економіці обох країн. Трамп нещодавно заявив, що готовий підвищити тарифи на китайські товари на 10%. Це може створити нові труднощі для Китаю, який намагається відновити економічний ріст після пандемії.
Водночас, Трамп здійснив дипломатичний жест, запросивши китайського президента Сі Цзіньпіна на свою інавгурацію. Проте, Сі надіслав у Вашингтон Хана Чжена, що стало певним жестом доброї волі з боку Китаю. Раніше Китай був представлений лише послом на попередніх двох президентських інавгураціях США.
Телефонна розмова між лідерами
Також варто зазначити, що в п’ятницю, 17 січня, Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Трампом. Лідери обох країн висловили спільну надію на позитивний старт двосторонніх відносин після виборів. Трамп охарактеризував переговори як «дуже хороші», а Сі підтвердив, що обидві сторони прагнуть до «позитивного початку» у взаєминах США і Китаю.