Небезпечний смог оповив місто Лахор у Пакистані. Фото: KM Chaudary / AP
Лахор, друге за величиною місто Пакистану, зіштовхнулося з надзвичайно високим рівнем забруднення повітря, через що місцева влада вирішила призупинити заняття в дошкільних і початкових навчальних закладах на тиждень. Таке рішення, спрямоване на захист здоров’я дітей, ухвалено на тлі тривожних даних щодо якості повітря, повідомляє DW .
«Через вплив вітру з Індії, що приносить забруднене повітря до Лахора, а рівень смогу досягає рекордних значень, ми вирішили закрити всі дитячі садочки та початкові школи», — заявила на прес-конференції міністр штату Пенджаб Маріюм Аурангзеб.
Відповідно до розпорядження, всі навчальні заклади, де навчаються діти до 10 років, як державні, так і приватні, з понеділка залишатимуться закритими. У суботу влада перегляне ситуацію та вирішить, чи продовжувати заходи.
Смог досяг критичного рівня
Згідно з повідомленням Джахангіра Анвара, офіцера з охорони довкілля уряду Пенджабу, забруднене повітря зберігатиметься принаймні ще шість днів. Наразі в Лахорі концентрація мікрочастинок PM2,5, які вважаються вкрай небезпечними для здоров’я, перевищує рекомендовані ВООЗ норми в 40 разів. Такі рівні забруднення повітря можуть призводити до серцево-судинних і респіраторних захворювань, особливо небезпечних для дітей.
«Смог для дітей навіть небезпечніший за COVID-19», — наголосила Аурангзеб, додавши, що для учнів старших класів носіння масок буде обов’язковим.
Радикальні заходи для зниження забруднення
Місцева влада вже запровадила низку обмежень: у центральних районах заборонили забруднюючі транспортні засоби, відкриті барбекю та деякі будівельні роботи. З понеділка половина працівників державних і приватних установ працюватимуть дистанційно, а всі спортивні заходи на відкритому повітрі в школах скасовані до кінця січня.
У суботу індекс якості повітря в Лахорі перевищив позначку 1000, хоча значення понад 300 вже вважається «небезпечним». Влада назвала нинішню ситуацію безпрецедентною і закликає жителів Лахора обмежити перебування на вулиці, аби уникнути негативного впливу на здоров’я.