Марк Цукерберг прагне «активної ролі» в адміністрації Трампа, попри погрози ув’язнення

Засновник Facebook Марк Цукерберг

Засновник Facebook Марк Цукерберг

Марк Цукерберг, засновник і генеральний директор компанії Meta, висловив бажання відігравати активну роль у дебатах, що стосуються майбутньої адміністрації Дональда Трампа. Про це повідомляє Business Insider. Попри те, що раніше Трамп називав Цукерберга «підлабузником» і навіть погрожував посадити його у в’язницю, відносини між ними, схоже, зазнають змін.

Оголошення зробив Нік Клеґґ, колишній британський політик, а нині президент із глобальних справ компанії Meta. У своєму коментарі він зазначив:

«Марк дуже зацікавлений у тому, щоб грати активну роль у дебатах, які необхідні будь-якій адміністрації для збереження лідерства США у технологічній сфері, особливо в контексті ключової ролі штучного інтелекту», – цитує слова Клеґґа видання The Verge.

Клеґґ утримався від деталей щодо можливих переговорів між Цукербергом і командою Трампа, але додав, що наразі «розмови перебувають на досить високому рівні». За даними джерел, наприкінці листопада Трамп запросив Цукерберга на вечерю у свою резиденцію в Мар-а-Лаго.

Нова сторінка у непростих стосунках

Журналісти звертають увагу, що нинішні контакти між Цукербергом і Трампом є кардинальною зміною в їхніх стосунках. У 2021 році Facebook (нині частина Meta) заблокував обліковий запис Трампа після штурму Капітолія 6 січня. Тоді компанія заявила, що висловлювання експрезидента підбурювали до насильства.

У відповідь Трамп неодноразово критикував Цукерберга, називаючи його дії «безсоромними» й обвинувачуючи Meta у підтримці демократів. Під час кампанії 2024 року Трамп навіть обіцяв переслідувати «фальсифікаторів виборів», включно з Цукербергом, якого жартома називав «Зукербаксом».

«Він постійно приходив у Білий дім і лестив мені, але подивіться, що вони зробили зі мною та республіканцями!» – заявив Трамп у своєму інтерв’ю Fox News у 2021 році.

Попри минулі конфлікти, Цукерберг, очевидно, налаштований відновити діалог із майбутньою адміністрацією. Його головною метою є просування американського лідерства у сфері штучного інтелекту, що може стати одним із ключових питань політичного порядку денного найближчих років.

НОВИНИ