Марка Рютте. Фото: Bloomberg via Getty Images
Росія намагається ослабити демократії та підірвати свободу союзників НАТО за підтримки Китаю, Північної Кореї та Ірану. Про це заявив у середу генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час зустрічі начальників Генерального штабу країн Альянсу, що відбулася в Брюсселі. Про це повідомляє EFE.
“Росія прагне ослабити наші демократії та підірвати нашу свободу. І вона не самотня: поруч із нею Китай, Північна Корея та Іран”, – зазначив Рютте.
Загрози для безпеки та відповідь НАТО
Марк Рютте підкреслив, що майбутня безпека залежить від рішучих дій, оскільки війна Росії проти України триває, а ворожі дії Кремля проти країн НАТО лише посилюються. Він згадав про кібератаки, замахи, акти саботажу та інші “дестабілізуючі кампанії”, які веде Росія.
Перспективи безпеки залишаються тривожними, наголосив Рютте, враховуючи інші виклики: тероризм, поширення ядерної зброї, дезінформацію та кліматичні зміни.
Однак він запевнив, що союзники НАТО мають чітке розуміння, що необхідно робити. Одним із ключових пріоритетів є збільшення інвестицій в оборону.
“Щоб уникнути війни, ми повинні бути готовими до неї. Настав час перейти до військової стратегії, яка передбачає зміцнення нашої оборони, більші витрати на неї та збільшення оборонних можливостей”, – закликав Рютте.
Підтримка України та глобальні наслідки
Генеральний секретар НАТО також наголосив на необхідності посилити допомогу Україні, щоб змінити хід війни. “Ми всі хочемо, щоб війна закінчилася, але, перш за все, ми хочемо, щоб мир був довговічним”, – сказав він.
Президент Військового комітету НАТО адмірал Рой Бауер зазначив, що Кремль не досяг жодної зі своїх стратегічних цілей в Україні, а втрати Росії сягають 700 тисяч убитих і поранених.
“Українці щодня борються за свободу. Їх боротьба – це не просто гасло, це реальність”, – додав Бауер.
Також він висловив занепокоєння щодо ролі Китаю в міжнародній безпеці. Адмірал зазначив, що Китай не демонструє прозорості у своїх військових планах, зокрема щодо ядерного потенціалу, і виступає важливим союзником Росії у війні.
“Найкраща відповідь на ці виклики – зберігати єдність і твердість. НАТО та його партнери роблять саме це”, – підсумував Бауер.