Масові протести проти Трампа і Маска охопили США та світ: понад 1200 акцій у 50 штатах і за кордоном

Протестувальники несуть плакати і скандують гасла на знак протесту проти політики президента Дональда Трампа та Ілона Маска навпроти Федеральної будівлі в районі Вествуд в Лос-Анджелесі, субота, 22 березня 2025 року. Фото:/Richard Vogel/AP

Субота стала днем безпрецедентного спротиву в США — понад 1 200 протестних акцій, організованих коаліцією ліберальних і прогресивних організацій, відбулися по всій країні та за її межами. Учасники виступили проти політики президента Дональда Трампа та його союзника, мільярдера Ілона Маска, на тлі швидкого просування нової ультраконсервативної платформи адміністрації. Про це повідомляє The ABC News .

Протестний рух під гаслом «Геть руки!» (англ. Hands Off) мобілізував десятки тисяч громадян у всіх 50 штатах США, а також у Канаді, Великій Британії, Франції, Німеччині, Мексиці та Португалії. Один із найбільших мітингів відбувся у Вашингтоні, на Національній алеї, де зібрались тисячі протестувальників.

«Це масова демонстрація, яка чітко дає зрозуміти Трампу, Маску, республіканцям у Конгресі та всім прихильникам MAGA, що ми не дозволимо їм торкатися нашої демократії, наших спільнот, наших шкіл і наших прав», — заявив Езра Левін, співзасновник руху Indivisible, одного з головних організаторів події.

Серед 150 організацій, що приєдналися до протестів, — впливові ліві групи, зокрема MoveOn, Working Families Party, профспілка Service Employees International Union (представляє близько 2 млн працівників), правозахисна організація Human Rights Campaign та міжнародна екоорганізація Greenpeace.

Окрема хвиля протестів супроводжувала критику на адресу дій адміністрації США щодо підтримки Ізраїлю. Пропалестинські організації також провели власні марші в столиці на знак протесту проти продовження ізраїльських військових дій у Газі.

Попри широкий суспільний резонанс, Білий дім не прокоментував події. Прессекретарка адміністрації Ліз Г’юстон відкинула звинувачення у намірах урізати соціальні програми Medicaid і страхування, однак, як зазначає Reuters, значна частина порядку денного Трампа й далі блокується судами. Йдеться, зокрема, про спроби масового звільнення держслужбовців, депортації іммігрантів і обмеження прав трансгендерних громадян.

Ці протести стали найбільшою подією опору з часу обрання Трампа та яскравим сигналом того, що країна входить у виборчий рік у стані глибокої поляризації — з відкритим спротивом ліберального табору та активною політизацією громадянського суспільства.

НОВИНИ