Медіаекспертка Forbes розкритикувала The New York Times за публікацію безконтекстного репортажу з Росії: “Це інструмент кремлівської пропаганди”

Директорка міжнародних видань Forbes Media Катя Солдак розкритикувала американське видання The New York Times за репортаж журналістки Нанни Гайтманн із прикордонної Курської області Росії, у якому не було вказано належного контексту участі Росії у війні та воєнних злочинах проти України.

У коментарі Укрінформу з Нью-Йорка Солдак зазначила, що публікація, в якій слово надається представникам окупаційних чи репресивних структур без критичного аналізу, не несе інформативної користі, а «стає інструментом пропаганди».

«Після більш як трьох років війни досі бракує розуміння того, що таке відповідальне висвітлення конфліктів за участю непрозорих урядів», — сказала медіаекспертка.

Вона також підкреслила, що журналістика у країні, де інформаційний простір контролює держава, потребує обережного підходу:

«Якщо Росія дозволяє журналісту приїхати у будь-яку точку на полі бою, то про неупереджене висвітлення подій не може бути й мови».

Солдак зазначила, що доступ до “бойовиків Ахмату” — чеченського підрозділу, причетного до репресій на окупованих територіях — не є журналістським досягненням, а скоріше свідченням маніпуляцій російської сторони:

«Публікація, яка без контексту цитує осіб, причетних до тортур і вбивств, дезінформує громадськість і шкодить журналістським стандартам».

На репортаж NYT вже відреагували й офіційні особи. Речник МЗС України Георгій Тихий написав у соцмережі Х:

«Це не баланс і не “інша сторона історії”. Це — дозволити російській пропаганді ввести аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції рівня Дюранті повертаються в NYT

Наразі журналістська спільнота і медіакритики вимагають від редакції The New York Times дати пояснення щодо підходів до висвітлення воєнних дій з боку держави-агресора.

НОВИНИ