Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило довгостроковий кредитний рейтинг США з найвищого рівня ААА до АА1, аргументуючи рішення зростанням державного боргу та рекордними відсотковими витратами, що перевищують аналогічні показники в інших країнах тієї ж рейтингової категорії.
Про це йдеться в офіційній заяві Moody’s, оприлюдненій у п’ятницю, 16 травня.
«Адміністрація США та Конгрес не змогли досягти домовленостей щодо стабілізації зростаючого річного бюджетного дефіциту та наростаючих витрат на обслуговування боргу», – заявили в агентстві.
За оцінками Moody’s, державний борг США може сягнути 134% ВВП до 2035 року порівняно з 98% у 2024-му. Лише за останній рік фіскальний дефіцит бюджету зріс на 13,5%, перевищивши 1 трильйон доларів. Деякі американські медіа зазначають, що тарифи адміністрації Трампа дещо знизили дефіцит, однак економічна політика нової адміністрації викликає занепокоєння інвесторів.
Водночас у Moody’s підкреслили, що рішення не є критикою американських інституцій чи монетарної політики ФРС. США, як і раніше, мають «виняткові кредитні переваги» завдяки масштабам, динаміці економікита статусу долара як головної світової резервної валюти.
До сьогодні Moody’s було єдиним з «великої трійки» агентств, яке утримувало найвищий рейтинг для США. Standard & Poor’s знизило його ще в 2011 році, а Fitch – у серпні 2023-го.