На Гаваях розпочалося виверження вулкана Кілауеа

Нове виверження вулкана Кілауеа на Гаваях. Фото: Handout / AFP

24 грудня, на Гаваях розпочалося виверження одного з найактивніших вулканів світу — Кілауеа. Про це повідомляє Геофізична служба США (USGS), передає France Presse.

Деталі виверження

За даними USGS, перші ознаки активності зафіксували близько 02:20 за місцевим часом. У кратері вулкана з’явилися тріщини, з яких почали вивергатися струмені лави. Уже о 04:30 висота цих струменів сягала 80 метрів.

Науковці повідомляють, що розплавлені матеріали, включаючи шматки лави, катапультуються з кальдери вулкана, піднімаючись на висоту до 2400 метрів над рівнем моря. Газові стовпи і вулканічний попіл виносить на південний захід завдяки сильним вітрам.

Загрози для довкілля

Експерти застерігають, що діоксид сірки, який виділяється під час виверження, утворює в атмосфері серпанок, відомий як вулканічний смог (Vog). Цей смог може завдавати шкоди людям, тваринам і рослинам.

Попри масштабність явища, виверження відбувається в закритій зоні Гавайського вулканічного національного парку і станом на 06:30 за місцевим часом стабілізувалося, не становлячи загрози для інфраструктури чи місцевого населення.

Кілауеа, один із шести діючих вулканів Гаваїв, залишається надзвичайно активним із 1983 року. Востаннє його виверження відбулося у вересні цього року.

Хоча Кілауеа менший за сусідній Мауна-Лоа — найбільший вулкан світу, — він привертає більше уваги туристів через свою активність та видовищні потоки лави.

Науковці продовжують моніторинг ситуації, забезпечуючи безпеку місцевого населення і відвідувачів парку.

НОВИНИ