Земля з борту Міжнародної космічної станції. Фото: NASA Photo
Науковці попереджають про неконтрольоване повернення на Землю радянського космічного апарата “Космос 482”, запущеного у 1972 році для дослідження Венери. Через аварію ракети він так і не вийшов за межі земної орбіти, а його капсула вагою близько 500 кг вже понад пів століття обертається навколо планети. Про це повідомляє The Guardian.
За оцінками експертів із відстеження космічного сміття, апарат може увійти в атмосферу орієнтовно 10 травня. Ймовірна швидкість падіння — понад 240 км/год, і хоча більшість уламків згоряють у щільних шарах атмосфери, існує реальний ризик, що модуль залишиться цілим і досягне поверхні.
Як зазначив астроном Марко Лангбрук з Технологічного університету Делфта, капсула була створена для витримування екстремальних умов атмосфери Венери, тож її конструкція може виявитися надто міцною для повного згоряння.
Утім, експерти наголошують: ймовірність того, що об’єкт впаде в океан — висока, адже 70% поверхні Землі — це вода. І хоча ризик для людей мінімальний, його повністю виключити не можна.
Подібні інциденти вже траплялися: у 2018 році над Тихим океаном згоріла китайська станція Tiangong-1, а в 2022 році неконтрольовано впав елемент ракети-носія з Китаю.