Німецькі солдати стоять перед військовим автомобілем Boxer,24 квітня 2024 року. Фото: Henry Nicholls, PA Images / Alamy
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус та його естонський колега Ханно Певкур заявили про готовність розглянути можливість відправки військових до України у випадку укладення мирної угоди. Водночас, за словами Пісторіуса, рішення про це ще не прийняте, а деталі залежать від майбутніх переговорів.
“Не можу уявити ситуації, коли Німеччина не братиме участі в забезпеченні миру, якщо буде досягнуто відповідних домовленостей. Але це питання часу та багатьох параметрів”, – заявив глава Міноборони ФРН у Берліні, пише Politico.
Що стоїть за заявами Берліна та Таллінна?
Європейські лідери, включаючи президента України Володимира Зеленського, провели зустріч у Парижі для обговорення можливості відправки в Україну міжнародного контингенту – так званої “сили гарантування безпеки”. Франція та Велика Британія активно підтримують цю ідею та намагаються зробити її реальнішою.
Водночас Естонія наголошує, що перед розгортанням військ потрібно чітко визначити їхній мандат.
“Якщо німецькі, естонські, французькі чи британські війська будуть там, Росія може спробувати нас заблокувати і перевірити нашу реакцію в іншому місці”, – заявив Певкур.
Проблеми з НАТО та позиція США
На тлі переговорів залишається відкритим питання вступу України до НАТО. Пісторіус визнав, що шанси Києва приєднатися до Альянсу значно знизилися після заяв президента США Дональда Трампа.
“Трамп фактично виключив Україну з обговорення щодо НАТО, і це реальність, з якою нам доведеться рахуватися”, – зазначив міністр.
Чи залишиться Пісторіус міністром оборони?
Під питанням залишається і майбутнє самого Пісторіуса: його партія (SPD) веде переговори щодо формування нового уряду в Німеччині, і не виключено, що посада глави Міноборони перейде до іншої політичної сили.
“Я б хотів продовжити свою роботу, тому що вона ще не завершена,” – заявив він.