Обама виступив на захист Гарварду після фінансового тиску з боку адміністрації Трампа
Барак Обама. Фото: Getty images
Колишній президент США Барак Обама публічно підтримав Гарвардський університет, який опинився під тиском адміністрації Дональда Трампа після заморожування федерального фінансування на суму $2,3 мільярда. У своєму зверненні в соціальній мережі X Обама розкритикував спроби втручання уряду в академічну свободу університетів.
«Гарвард став прикладом для інших вишів – рішуче відкинувши незаконну та незграбну спробу обмежити академічну свободу. Він також забезпечує середовище, де студенти можуть вільно дискутувати, досліджувати та розвиватися», – заявив Обама.
Harvard has set an example for other higher-ed institutions – rejecting an unlawful and ham-handed attempt to stifle academic freedom, while taking concrete steps to make sure all students at Harvard can benefit from an environment of intellectual inquiry, rigorous debate and… https://t.co/gAu9UUqgjF
Гарвард, де Обама здобув юридичну освіту та став першим темношкірим головним редактором Harvard Law Review, опублікував офіційну заяву у відповідь на тиск адміністрації:
«Жоден уряд – незалежно від політичної орієнтації – не має права диктувати, що мають викладати університети, кого приймати чи наймати, та які наукові напрями розвивати», – сказав президент Гарварду Алан Ґарбер.
Адміністрація Трампа звинувачує Гарвард у «потуранні антисемітизму» та вимагає масового згортання програм DEI (різноманіття, рівність, інклюзія). Також університету запропонували «аудит думок» студентів і викладачів, що, на думку керівництва, є безпрецедентним наступом на свободу слова.
«Ми не погодимось на такі вимоги. Гарвард не поступиться своєю незалежністю і конституційними правами», – наголосив Ґарбер.
Цей конфлікт набирає політичної ваги, адже йдеться не лише про освіту, а й про спробу федерального контролю над ідеологічним кліматом у найпрестижніших академічних інституціях США.