Пошук
Close this search box.

Президент Ірану закликав Папу Франциска вплинути на християнські уряди для припинення війни на Близькому Сході

Масуд Пезешкіан Фото: AFP

Масуд Пезешкіан. Фото: AFP

Президент Ірану Масуд Пезешкіан звернувся до Папи Римського Франциска із закликом використати свій авторитет для впливу на християнські уряди, аби зупинити ескалацію конфлікту на Близькому Сході. Про це у середу повідомила напівофіційна іранська агенція новин Fars, цитуючи заяву, передану через делегацію Ірану під час міжрелігійного діалогу у Ватикані, пише Reuters.

«Заохотьте світових лідерів, особливо християнські уряди, запобігти продовженню агресії з боку злочинного ізраїльського режиму», — сказав Пезешкіан у своєму посланні до Папи Франциска, згідно з повідомленням Fars. Послання було передане іранською делегацією, яка взяла участь у заході у Ватикані.

Дипломатичні відносини між Тегераном та Ватиканом

Іран та Ватикан підтримують офіційні дипломатичні відносини ще з 1954 року. У 2022 році верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї направив Папі Франциску лист, у якому високо оцінив його позицію щодо посилення діалогу між ісламом і християнством.

Президент Пезешкіан також зазначив, що Тегеран готовий до конструктивного діалогу з Ватиканом задля просування миру та справедливості у світі.

Раніше Папа Франциск зробив одну з найгостріших заяв щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту, припустивши, що дії Ізраїлю в Секторі Газа можуть бути розцінені як геноцид проти палестинців. Ця заява стала найжорсткішою критикою з боку Ватикану за понад рік війни Ізраїлю з рухом ХАМАС.

Ізраїль відкинув звинувачення в геноциді, наголосивши, що його військові операції спрямовані виключно проти ХАМАС та інших збройних угруповань, які підтримує Іран.

Цей дипломатичний жест Ірану підкреслює прагнення Тегерана залучити Ватикан як посередника у глобальних зусиллях для припинення насильства на Близькому Сході. Водночас послання підсилює напруженість у регіоні, де протистояння між Ізраїлем та палестинцями з кожним днем загрожує стабільності.

Позиція Папи Франциска, який традиційно виступає за деескалацію конфліктів, набуває все більшої ваги, адже від нього очікують рівноваги між гуманітарною місією та політичною нейтральністю.

НОВИНИ