Путін і Лукашенко підпишуть «історичний» пакт безпеки: зміни у геополітичному балансі

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) і президент Білорусі Олександр Лукашенко(ліворуч)

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) і президент Білорусі Олександр Лукашенко(ліворуч)

Президент Росії Володимир Путін та його білоруський колега Олександр Лукашенко у п’ятницю підпишуть новий пакт безпеки, який, за заявами обох сторін, відображає зміну глобального геополітичного ландшафту. Про це повідомила російська інформагенція РІА з посиланням на офіційні джерела.

З нагоди 25-річчя Союзної держави

Підписання відбудеться у Мінську під час урочистостей, присвячених 25-річчю Союзної держави — об’єднання Росії та Білорусі, створеного для інтеграції політичних, економічних і безпекових структур двох країн.

«Ми охоплюємо питання державної, громадської та економічної безпеки, а також забезпечення стабільного розвитку наших економік», — заявив заступник міністра закордонних справ Білорусі Ігор Назарук. Він назвав документ «історичним» та зазначив, що він враховує зміну глобальних умов, у яких світ рухається до поліцентричної моделі.

Лукашенко — союзник Путіна

Лукашенко, який керує Білоруссю майже 30 років, залишається одним із найвірніших союзників Путіна. Зокрема, Мінськ надав свою територію для російської військової агресії проти України у 2022 році, що стало значним поштовхом до посилення військової співпраці між країнами.

Росія вже розмістила на території Білорусі стратегічну ядерну зброю — вперше після закінчення Холодної війни. Також регулярні спільні військові навчання підживлюють побоювання, що Мінськ може долучитися до війни більш активно. Сам Лукашенко заявляв, що білоруська армія воюватиме лише у разі нападу на територію Білорусі.

Стратегічні наслідки

Для Кремля цей пакт є черговою спробою зміцнити вплив у регіоні та протистояти тому, що Путін називає «загрозою Заходу». Він продовжує позиціонувати війну в Україні як боротьбу Росії за своє існування проти «західної гегемонії».

Новий документ, ймовірно, підвищить інтеграцію безпекових структур двох країн, а також стане символом спроби Москви і Мінська адаптуватися до змін у глобальному геополітичному балансі.

НОВИНИ